GM Korean uusin huipputuote Opel Mokka sai EuroNCAP:ssa paremman tuloksen kuin Saksan ylpeys uusi Golf 7.
Mokka: 96% Adult; 90% Child; 67% Pedestrian; 100% Safety assist!!!
Golf VII: 94% Adult; 89% Child; 65% Pedestrian; 71% Safety assist
Mokka: 96% Adult; 90% Child; 67% Pedestrian; 100% Safety assist!!!
Golf VII: 94% Adult; 89% Child; 65% Pedestrian; 71% Safety assist
Vastaukset 9
Vanhimmat
Samaa olen nähnyt saksalaisten ihmettelevän. Opelille merkkinä tämä tekee hyvää. Chevrolet Traxina sama auto on tulossa Suomeen keväällä.
Mitenkään Golfin tulosta moittimatta GM on tehnyt hyvää työtä kun pystyi laittamaan vielä paremmaksi.
Miten tuo on GM korean huippu tuote muulta osin kuin valmistus, koska koko suunittelu on tehty saksassa? Tuossa on se suuri syy miksei Gm voi helposti myydä/lopettaa opelia ja taas tulee "hyvä" malli jota ei myydä euroopan ulkopuolella opelin merkillä....
Onnittelut hyvästä tuloksesta.
Cruze on suunniteltu Saksassa ja valmistus on ympäri maailmaa. Silti se on sinusta nimenomaan korealainen auto? Logiikka? Joka tapauksessa turvallisuuspuoli on näissä autoissa kunnossa.
Sama pizzanaama valehtelee naama punaisena joka päivä. Kateus on paha vaiva. Faktat ovat myrkkyä pojulle.
Miten kukaan voi pitää Volvoa ruotsalaisena autona, kun omistaja on Kiinalainen ja tehtaita on ympäri maailmaa, mm. Malesiassa ja Kiinassa??
Miten kukaan voi pitää Kiaa korealaisena automerkkinä, kun suurin osa Euroopan malleista tehdään slovakiassa ja suunnittelutoimisto ja pääsuunnittelutiimi muotoilua myöten ovat saksalaisia?? Myös amerikassa on Kian tehtaita??
Miten Volkkaria pidetään Saksalaisena, kun tehtaita on Etelä-amerikassa, Kiinassa ja melkein joka Euroopan maassa??
Eiköhän auto yhdistetä aina siihen maahan, missä sen juuret ovat. Chevrolet Cruze on jatkoa Daewoo Nubiralle ja mielleyhtymä on vahvasti Koreassa, jossa Euroopan malliston valmistuskin pääosin sijaitsee. Ei sitä ainakaan jenkki-Chevyksi voi sanoa.
Ehkäpä tämä "identiteetti"-kriisi on yksi syy, miksi Chevrolet ei oikein myy suomessa. Brändeillä on vahva vaikutus etenkin ennakkoluuloisiin ostajiin.
Cruze on Saksassa suunniteltu amerikkalainen auto, jota tehdään ympäri maailmaa. Identiteetti on silti puhtaasti amerikkalainen.
Eiköös se o koreassa suuniteltu ja tehty!!!
Harmi kun et ole lukutaitoinen.
"Cruze on Saksassa suunniteltu amerikkalainen auto, jota tehdään ympäri maailmaa. Identiteetti on silti puhtaasti amerikkalainen."