Kataista avustaa kauppatieteen tohtori...

Ja kyllä. Katainen tuottaa kauppatieteellisesti (=liiketaloudellisesti) järkeviä lakiehdotuksia.

Kuten verotuksen lakkauttaminen. Verotus on liiketaloudellisesti eli kauppatieteellisesti järjetöntä toimintaa.

Eduskunnan on hommattava Kataiselle KANSANTALOUSTIETEEN professori avustajaksi
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pääministeri voi olla jostain muualta kuin savosta.savolaiset eivät osaa kuin puhua jaskaa..

Äänestä

Todellisuudessa järjestys on se, että ensin on surmattava monetaristiset kansantaloustieteen tohtorit, ja tämän jälkeen monetaristiset kauppatieteen tohtorit.

Näin voimme palauttaa maahan järjen ja sivistyksen. Tämän ohella on toteutettava Aki Kaurismäen ehdotus maailman rikkaimman prosentin surmaamisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


radiosta kuulin kirjoitti:

Ja kyllä. Katainen tuottaa kauppatieteellisesti (=liiketaloudellisesti) järkeviä lakiehdotuksia.

Kuten verotuksen lakkauttaminen. Verotus on liiketaloudellisesti eli kauppatieteellisesti järjetöntä toimintaa.

Eduskunnan on hommattava Kataiselle KANSANTALOUSTIETEEN professori avustajaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu