TÄHÄNKÖ SE LAMA JOHTAA????

http://www.pohjolansanomat.fi/Talous/1194781815907/artikkeli/vienti pomppasi ylos lokakuussa.html


Kutosen matemaatikko tenavatähti kataloinen toitottaa jatkuvasti kuinka Suomen vienti laskee, ja tutti jurppilainen peesaa tuota valehtelijaa, Suomen tulli kuitenkin väittää ihan muuta! kuten kuvasta numero yksi näkyy!
Olisikohan jo aika laittaa maamme hallitus valtakunnanoikeuteen? kansalaiset sumuttamisesta ja valehtelusta, sekä valtion rahojen hukkaamisesta !


Late Lapista. SSSS Ry!
4102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Palkkamalttia,palkkamalttia ei meillä ole varaa nostaa palkkoja(paitsi johtajien ne karkaa muuten Siperiaan parempien palkkojen perässä niin varmaan)vienti ei vedä ainoa mikä ei Suomessa vedä on virkamiesten ylisuuri joukko sitä ihmetellään jopa ulkomailla miten näin pienessä maassa voi olla niin paljon ihmisiä valtiolla töissä.

Äänestä
  • Näkihän sen noilla linnan kutsuilla, miten korkeiden virkamiesten ja johtajien hiukset olivat harmaantuneet huolista, kasvot syvän juonteiset ja murheelliset vastuun hirmuisesta puristuksesta, frakit ja mekot roikkuivat työstressistä johtuneesta ruokahalun puutteesta; moni oli jättänyt kokonaan tulematta, kun katsoi paremmaksi vetäytyä purkamaan päälle vyöryviä vastuullisuutta vaativia työtehtäviä itsenäisyyspäivänäkin. Sympatiat näille isänmaan sankareille, vyön kiristäjille, kaikkensa antajille.

    Äänestä

Jostakinhan se raha on revittävä Kreikan anteeksi annettuihin velkoihin, mistäpä muualta kun veronmaksajilta.

Ei riitä rahaa enää meille suomalaisille palkankortuksiin, eläkeikää pitää nostaa (missä lienevät eläkerahat?) jne..jne.

Ei mene hallituksen ja EK:n selitykset meille läpi! Kaivakoot Brysseliin rahat omista kukkaroistaan he jotka ovat ne myöntäneet. Turha vonkua meiltä kansalaisilta ja valitella miten Suomella menee huonosti.

Äänestä

SSSS

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://www.pohjolansanomat.fi/Talous/1194781815907/artikkeli/vienti pomppasi ylos lokakuussa.html


Kutosen matemaatikko tenavatähti kataloinen toitottaa jatkuvasti kuinka Suomen vienti laskee, ja tutti jurppilainen peesaa tuota valehtelijaa, Suomen tulli kuitenkin väittää ihan muuta! kuten kuvasta numero yksi näkyy!
Olisikohan jo aika laittaa maamme hallitus valtakunnanoikeuteen? kansalaiset sumuttamisesta ja valehtelusta, sekä valtion rahojen hukkaamisesta !


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu