Mitä jumalia ne kaad ja tsiisus on?

Mä katon telkkua ja siellä ameriikkalaset huus että kaad ja tsiisus ja kaatuvat ja oli niillä ristiki. Mitä jumalaa ne palvoo? Ne ei huutanu Jumalaa Jeesusta .Mikä se tsiisus on? Eikö ne tiijä että Jumala on Jumala eikä mikkää kaad? Lukkeeha nii Raamatussakii. Höhliä ne on.Pittää sannoo.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se unohtu sannoo että kyllä ne kaatu aiva oikee oppisesti ihan niinku pittääki kaatuva mutta ei siinä muuta oikkeeta oppia ollukkaa. Eikkä ne osannu sillailla oikkeesti muutekkaa uskottavasti ja hurskaasti huuttaa ja heiluttaa käsiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


höhlät ameriikkalase kirjoitti:

Mä katon telkkua ja siellä ameriikkalaset huus että kaad ja tsiisus ja kaatuvat ja oli niillä ristiki. Mitä jumalaa ne palvoo? Ne ei huutanu Jumalaa Jeesusta .Mikä se tsiisus on? Eikö ne tiijä että Jumala on Jumala eikä mikkää kaad? Lukkeeha nii Raamatussakii. Höhliä ne on.Pittää sannoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu