Onko kyse vakavasta sairaudesta vai taloushuolista? Soini vaikuttaa todella ponnettomalta ja voipuneelta.
Vaalien jälkeen Hallitus on pudotellut todellisia herkkupaloja,mutta soini on ollut todella saamaton.Millwall mutinasta ja kopukka-konien ehdottomasta tärkeydestä ei tavallinen tasamaan tallaaja saa tolkkua.
Mistä on siis kysymys,kun työnteko on kuin tervanjuontia????
Vaalien jälkeen Hallitus on pudotellut todellisia herkkupaloja,mutta soini on ollut todella saamaton.Millwall mutinasta ja kopukka-konien ehdottomasta tärkeydestä ei tavallinen tasamaan tallaaja saa tolkkua.
Mistä on siis kysymys,kun työnteko on kuin tervanjuontia????
Vastaukset 13
Vanhimmat
Keskity Jutan tupeksintaan tollodemu!
soinistihuuhelolta
Tämä hiljensi Timo Soinin! Suomi kuuluu vain länteen ja oikein täydellisesti!
Vaarallinen kuva on herättänyt tänään paljon huomiota!
http://2.bp.blogspot.com/-UsmB0-uPtW4/UMMdtAUhYvI/AAAAAAAACaw/0pj3Ue4lOLw/s1600/teuvo jb.jpg
Mitä välii jollain hakkaraisella?
Ainakin pari asiaa jurppii Soinia tällä hetkellä ankarasti. Kun kuntavaalien piti olla Soinille uusi näytön paikka pressanvaalien mahalaskun jälkeen, niin eikö mitä: puolueen ääniosuus laski eduskuntavaaleihin nähden peräti seitsemän prosenttia ja puolueen noususta huolimatta oma äänimäärä laski edellisistä kuntavaaleista reippaasti. Puolueen äänikuninkuuskin meni Halla-aholle.
Soini hakee myös uutta identiteettiä. Kun pressanvaaleissa kokeiltiin, voisiko Soini jättää sutkautukset pois ja menestyä silti, tulos oli katastrofi. Alta paljastui ennen aikojaan vanhentunut, väsynyt ja ärtynyt mies, jonka jokainen esiintyminen laski kannatusta. Yritykset palata takaisin entiseen johtivat vain muiden vinoiluun ja syytöksiin vakavilla asioilla leikkimisestä. Vanhoista elementeistä käyttöön jäi vain uhriksi tekeytyminen, joka sekin alkaa vaikuttaa falskilta.
Yritykset tehdä propagandaa kolmen sanan lauseilla ja yhden sanan kappaleilla vain vahvistavat mielikuvaa tyhjän räksyttäjästä, josta on tullut samanlainen gebardihattu kuin hänen arvostelemansa kehitysmaiden diktaattorit. Soini ei voi palata menneeseen, mutta tilalle ei ole keksitty mitään uuttakaan, joten hiljaiseksihan se vetää.
"Turkispäähine" on oikeassa. Media yritti pitää kunnallisvaaliromahduksen jälkeen soinin päätä yhä pinnalla mm. lainaamalla ahkerasti soinin lokia (kun mitään muuta hänestä ei saanut irti). Sitten työ on nähty turhaksi. Soini ei jaksa enää, eikä hän kiinnosta enää. Soini on täysin pihalla ja elää omassa vietuaalitodellisuudessaan.
Lasolissa? Hourit kuin demuapina ainakin!
Ilta Soini Sanomista löytyy aina Soinin uskollisimmat "kenraalit". Seisovat johtajan rinnalla bunkkerissa aina perikatoon asti?
Ehkäpä huomannu että Kataisen hanuri ei maistukkaan hunajalta vaikka kuinka syvältä nuolis.
mitä tämä titteli maksoikaan?
-jytkystä tuli tuhnu
-puolueen uskottavuus vaihtoehtona romahti
- ei muutosta valtapuoluepeleihin
Tässä yksi syy flegmaattisuuteen;
http://www.kaleva.fi/mielipide/paakirjoitukset/soinin-mieli-halajaa-jo-takaisin-eu-kuvioihin/614902/
Mieli tekee taas Brysselin olut hanojen luokse. Suomessa voi joutua töihin!!
Me varakkaat kykypuolueen pojat nauretaan persuille. Ja ihan ääneenkin joskus. Nimittäin rahaa on.
Timppa keskittyy olennaiseen.
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/viihde/555_px_x_325_px_kuvia/722985.jpg