PItäis golf kyynärpäätä mennä näyttämään. Mutta tuo kunnallinen pihlajalinnan lääkäri huono. Jo kahta vuosien aikana vaihtanut. Ei jaksais enää. Löytyiskö mistään kerralla hyvää eikä mitään kiireistä höseltäjää ? Voi olla ihan yksityinen. Tai siis pitää olla. Nuo kunnalliset jo uskoo.
Kuka on Tampereen mukavin/ja/tai paras lääkäri ?
apua tarvitseva.
204639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Siinä Rautatieaseman tykönä olevassa Terveystalossa ainakin on tosi tosi tosi mukavia tyyppejä töissä. Mä oon saanu siellä aina hemmetin hyvää palvelua.
Samaa mieltä!
Hinta-laatusuhde kohdallaan ja ystävällinen hymy kaupantekijäisiksi.
No kuka niistä lekureista on paras ?
Kyllä noin alkeelliseen vaivaan nyt riittää ihan tavallinen lääketieteen kandidaattikin. Lapsellista nyt tuon takia vaatia jotain nimiä ja ihme erityishoitoa. Olisiko psykiatrian erikoislääkäri kuitenkin se oikea valinta sinulle.
En ole kysellytkään erityislääkäriä, vaan hyvätasoista lääkäriä. Kyllä nuo konitohtorit on niin monesti nähty että ei ole mihinkään edes erikoispuolen lääkäreistä jos kunnallisia. Minusta näyttää vahvasti että juuri sinulla olisi tarvetta enemmänkin sille psykiatrian puolen lääkärille.
Noin vihaisella ihmisellä kuin Kansalaisella joka halveksuu ja vihaa aiheetta muita. Ei taida olla ihan kaikki kuulat laakerissa. Taitaa olla juuri itse tällainen "tavallinen" lääketieteen kandidaatti Tampereen kunnalla.
Niin kuka siellä terveystalossa olisi se paras lääkäri. Pitää osata oma ammattinsa. Oli sitten yleislääkäri tai erikoislääkäri. Jonninjoutavista kiireisistä höseltäjistä ei kannata maksaa.
Aja pitkin Nokiantietä ja käänny hieman Tampereen ohitustien alittamisen jälkeen vasemmalle ja ajat rohkeasti perille rantaan asti. Siellä on isoja sairaalarakennuksia, joihin pääsee sisään vaan kelloa soittamalla. On oikein hyviä ja alan parhaita lääkäreitä - vaikka ovatkin kunnallisia. Kyllä ne kyynär- ym. päät siellä paranevat.
Osoite näyttää olevan oikea SINULLE!
Patologi on paras. Asiakkaat ovat tyytyväisiä.
Pääset halvimmalla jos lopetat runkkaamisen.
Olen oikeakätinen. vamma vasemmassa
Ei sitten koskaan ole tullut mieleen että samat lääkärit tekevät usein töitä kunnallisella puolella privaattivastaanoton lisäksi? Meinaatko että lääkärin osaamistaso jotenkin kasvaa tai romahtaa siirryttäessä julkisen puolen vastaanotolta yksityiselle tai päinvastoin?
Huonoa tuuria sulla vaan on ollut.
Joo. On tullut mieleen. Juuri nämä kunnalliset jotka toimivat myös yksityisenä ovat myös pas koja. Mutta pelkät yksityiset huomattavasti ammattitaitoisempia. Sehän se just on kun ei tiiä ketkä on myös kunnalla töissä. Parilla tällaisella erehtyny käymään. Ja joo. tason huomasi heti
Sanoisinpa että Koskiklinikalla on parhaat lääkärimme!
Mun suosikki on ainakin Koskiklinikan Karinen. Mukava, rauhallinen ja asiansa osaava lekuri...
Mitenköhän suhtautuu unilääkkeisiin ? Unilääkäriäni ei saa kiinni. Ja pitäis jostakin löytää joku joka uusii nuo lääkkeet. Noita ei moni uusi kun eivät tajua että jos ei muut auta niin ei auta. Osaakohan hoitaa myös golfkyynärpään kuntoon ? Joo kiitos vinkistä. Pitää harkita.
Onko "kuunteleva" ja ymmärtäväinen ?
No hei mutta tuo on työterveyslääkäri. Häneltä ei varmaan saa aikoja jos ei kuulu johonkin "firmojen" sopimukseen ?!? En ole edes tällä hetkellä töissä. Kiitos silti vinkistä
Blulla. Onko sulla miten paljon kokemusta tampereen lääkäreistä ? Onko tämä Karinen, ymmärtäväinen ja toista kuunteleva lääkäri ?