Vaikka pidätte itseänne Persuja suvaitsevaisempina.
Niin riekutte palstalla Hakkaraiselle homo syytöksin kuin se olisi väärin ja rikos.
Omituista suvaitsevaisuutta teillä.
Niin riekutte palstalla Hakkaraiselle homo syytöksin kuin se olisi väärin ja rikos.
Omituista suvaitsevaisuutta teillä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Suvakit osoittavat vain patoutuneen rasistisuutensa riekkumalla Turkkilan ja Hakkaraisen mahdollisesta pari-/seksisuhteesta. Itse en tunne ensimmäistäkään perussuomalaista joka katsoisi kieroon vaikka Hakkarainen sattuisikin nylpyttämään Turkkilan anusta (mistä aktista en siis ole vielä nähnyt yhtä ainutta 100% varmaa todistetta). Muistakaa ps-vihaajat että Timo Soini ei ole ihmisvihaaja!
viettänyt kiihkeän yön taannoin venäläisen viktorin kanssa
Miksi sen ilmiselvän tosiasian toteaminen, että Hakkaraisella ja Turkkilalla on meneillään ns. "miestenvälistä", tulkitaan homovastaisuudeksi.
Emme ole homovastaisia.
Päinvastoin, mielestämme on vain positiivinen asia, että kaksi ihmistä, jotka rakastava toisiaan, ovat löytäneet toisensa.
Itse en ole millään muotoa homoseksuaali, mutta pidän silti kaikenlaisista rakkaustarinoista joilla on onnellinen loppu, osapuolten sukupuolesta ja suuntautuneisuudesta riippumatta.
Kyllä kuvistakin näkee, että todennäköisesti kyseessä ei ole mikään pelkkä yhden illan seksiseikkailu, vaan kyse on elämänkestävästä rakkaudesta.
Toivon että (tuleva avio-) pari tulee elämään onnelisena yhdessä elämänsä loppuun asti.
käytätte sanaa suvakki normaaleista ihmisistä
Kuvassa Humalaista, horjuvaa Hakkaraista talutetaan turvallisesti jalkakäytävällä.
Miksi tulkitsen kuvan homopariksi.
Koska haluat rienata.
..olisi .humalainen nainen? Kyllä nämä ystävälliset taluttajat tunnetaan. Kyllähän humalaisen taluttajalla on useimmiten ketunhäntä kainalossa.
Olen seurannut tätä palstan homokirjoittelua jo jonkinaikaa, eikä sitä kannata ottaa mitenkään henkilökohtaisesti, vakavasti kylläkin. Nämä kirjoitukset on todistettavasti auttanut näitä kirjoittelevia kaappihomoja tulemaan uloskaapista, joten niillä kirjoituksilla on ollut todellakin kaappihomolle henkisentasapainonkannalta suuri merkitys. Tälläpalstalla he ovat rohkaistuneet kirjoittelemaan ongelmastaan ja eihän sitä tiedä vaikka jotkut heistä löytäisivät toinentoisensa.
Ennenkaikkea me perussuomalaiset olemme todella suvaitsevaisia tälläisessakin asiassa, emme tuomitse vaan rohkaisemme teitä kirjoittelemaan myös omanpuolueenne sivustoilla, kunnon poikarakkaudessa naiset ovat vaan tiellä
Ei täällä kukaan ole vastustanut homoja. En minä ainakaan.
Sitä paitsi mitä pahaa siinä on, jos mies kävelee toisen miehen kanssa käsi kädessä? Minun mielestäni se on hienoa! Se on sitäpaitsi täysin eri asia kuin jos olisivat julkisesti pakanneet paskaa pienempään tilaan kullilla, mutta kun eivät näin ole tehneet! Ei siinä, että siinäkään olisi mitään pahaa, kunhan sitä ei julkisesti kadulla tee. Kotonaan ihmiset saavat tehdä mitä lystäävät.
Enkä nyt väitä, että nämä kaksi persua olisivat tehneet sitä kotonaankaan. Ei, tätä en väitä ollenkaan! En edes tiedä, mitä ovat kotonaan tehneet. Ehkä menivät nukkumaan rankan illan päätteeksi? Sylikkäin tai ei, yhdessä tai erikseen, ihan se ja sama. Hienoja miehiä molemmat!
Entäs jos jompikumpi oksentaa? Eikö kannattaisi ottaa hieman etäisyyttä ainakin aamuun ast?
on top ja kumpi bottom
Tääkö teillä tärkeintä? Ei Jutan tyriminen?
rahaministeri on hoitanut vaikean tilanteen loistavasti. kerro suvakki påersu nyt mielipiteesi homosteluun
Persujen toimisto voisi antaa tilanteesta tiedotteen, jossa kerrotaan parisuhteen mahdollinen rekisteröimispäivä. Me kaikiki haluamme olla paikalla heittämässä riisiä parin kunniaksi.
Jännää, että persuistakin on tullut umpisuvakkeja. Homostelullakin oikein retostellaan rinta rottingilla??
Mihin voi enää luottaa, kun persutkin muuttavat linjaansa näin radikaalisti?
Suomen itsenäisyyspäivä 6.12.2012 jää historiaan. Siitä hetkestä lähtien persuista tuli suvakkeja. Vielä vuosi sitten esim. Hauveli-Oinonen jäi pois linnanjuhlista "koska homot siellä tanssii". Nyt perushookkanit tanssivat käsi kädessä jopa kaduilla. Seuraavaksi persut varmaan alkavat kehumaan mamujakin?
Kun vielä hauvelit saisivat luvan tulla mukaan juhlimaan, niin kaikki olisi täydellistä. Silloin ei tarvitsisi Penankaan jäädä kateellisena seuraamaan muiden juhlimista.
Tolloa olla demu.
Eiköhän niitä vastustajia löydy joka puolueesta.
Ei Vihreistä.