Yhteenvetosi?

juhehoi

Kirjoita jokaiselle parille jotain tai vain ajatuksesi heidän tulevastaan. Ei mitään ylimääräisiä häröilijöitä tai kommentteja tähän ketjuun, kiitos! :)

JUHO&HEIDI: fiksu, mukava, sympaattinen pari, joille toivon pitkää ja ihanaa, yhteistä tulevaisuutta! Luottakaa toisiinne! Noin hyvää ei kummallekaan helpolla enää koskaan eteen tulee! Useimmille ei ikinä! Kummatkin olette todella harvinaislaatuisia! :)

HANNELE&VEIJO: kaikkea hyvää teille myös! Tsempatkaa yhdessä pitkä ikä kypsällä rakkaudella ja terveillä elintavoilla! Ethän ole Hannele vielä farihuomiosta pökerryksissäsi... lupsakakaakin on helppo esittää? Muista, että Veijo on myös harvinaislaatuinen tapaus, kuten nuo kaksi tuossa edellä. Rehellinen ja analyyttinen Veijo kyllä löytää toisenkin Hannelen, mutta entäs toisinpäin...? Toivon Veijon puolesta, että pelkoni on turha.

ESA&ANNIKA: Annika: juokse! Niin nopsaan ja kauas kuin voit! Lihaisa Esa etsii ja etsii, muttei varmaan koskaan mitään löydä. Annika sen sijaan voi vain valita työympäristöstään potentiaalisimmat!

PEKKA&SOHVI: vakka kantensa ja pata kattilaa ja... Säälin Pekan sukua, joka joutuu sohvia sietämään edes hetkenkään vertaa. Pekathan kyllä tunnetusti kelluvat vaikka...

15

1271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juhehoi

      Tässä siis vielä valmis pohja....

      JUHO&HEIDI:

      HANNELE&VEIJO:

      ESA&ANNIKA:

      PEKKA&SOHVI:

    • blande2

      JUHO&HEIDI: suloinen pari. Jotenkin tuntuu, että he löysivät nyt sen puuttuvan puoliskon toisistaan. Varmasti jaksavat järjestellä tapaamiset ja opiskeluaika kuluu nopeaan....

      HANNELE&VEIJO: oikein hyvä pari! Kunhan vaan Hannelelle ei ihan ole kilahtanut prinsessa leikki hattuun...! Työmiehet pitäisi hankkia erikseen. Puhui odotuksista ja siitä kuin kaikki piti olla samasa paketissa. Ei ihan hyvä Hannele....! Veijo on hyvä tyyppi silti!

      ESA&ANNIKA: Esa paljastu vätykseksi. Pelailee Annikan kustannuksella. En tajuu miksi Annika meni tollasen kanssa samaan huoneeseenkin...

      PEKKA&SOHVI: YÖÖÖÖKKKKKK!!!

    • ikävä kyllä

      Tältähän se näyttää vähän aikaa mutta ei pysyviä pareja ei tule.

    • nainentässä

      Veijo järjesti ehdottomasti parhaimmat treffit Hannelelle Turussa. Heidin ja Annikan ohjelma oli kans kiva...

      Sohvilla oli sellaaset treffit, että haukottaa...ensin vaatekauppaan shoppailemaan ja sitten pikaruokaa.

      • Juho ja Heidi paras

        Samaa mieltä. Veijo otti hyvin Hannelen huomioon treffeillä. Vähän minua pelottaa Hannelen suuret odotukset kumppanistaan. Jos etsii itselleen kumppania niin ei se mielestäni edellytä, että alkaa hoitamaan kovinkaan paljoa kumppaninsa tilan töitä, varsinkaan kun se tila pysyy todennäköisesti jatkossakin vain Hannelen ja sukunsa nimissä. Veijolla on jo oma työ ja elättänee itsensä sillä.

        Juho ja Heidi sopivat toisilleen, yhtä herttaisia ja puhtaan oloisia.

        Annikan ei todellakaan kannata jäädä kauan odottelemaan Esan päätöstä.

        Pekka ja Sohvi pilasivat koko ohjelman ilkeällä käytöksellään farmiviikolla. Sääliksi käy myös Pekan perhettä, mikäli joutuvat samassa huushollissa olemaan Sohvin kanssa. Turussa Sohvi oli myös järjestänyt treffit lähinnä ajattelemalla itseään.


    • Ohjelmaa seurannut N

      JUHO&HEIDI: Mielestäni paras pari, koko sarjasta. Hienon ohjelman oli Heidi valinnut päivälle. Uskoisin, että voisivat löytää sielunkumppanin toinen toisilleen.

      HANNELE&VEIJO: Minusta oli näin alle 30v silmin hauska katsoa ns. varttuneemman väen deittailua. Ja se on erilaista, kuin sitten taas meidän nuorempien maailmassa. Ei olla niin pinnallisia, arvostetaan niitä aivan muita juttuja. Hannele valitsi Veijon, joka oli minun mielestä hyvä valinta. Sopivat toisilleen, mutta vaikea sanoa että minne asti kantaa, toivottavasti pitkälle!

      ESA&ANNIKA: Hmm.. No vaikea sanoa, kun en tunne tarinaa sen enempää, kuin mitä on telkkarista nähnyt. Mutta ehkä Esa ei oo vielä niin sillä tiellä, että tietäisi mitä tahtoisi. Minua aiakin jäi hämäämään se, että sanoi soittelevansa muillekkin, antaisi sitten Annikan vain mennä ja etsiä omaa sydämenpuolikasta.

      PEKKA&SOHVI: Voivoi.. Täytyy sanoa, että Turussa kun asun itse, niin Hansa on kiva paikka shoppailla, mutta en kyllä miestä veisi deiteillä shoppaileen. Teen sen mielummin yksin ja omalla-ajalla :D Ja itse olen kulinaristi, niin Turussa on kyllä oikein hyviä ruokapaikkoja, muitakin kuin Hese :D Hyvä etten pudottanut leukaa lattiaan asti, kun toinen pokkana ehdottelee "Mentäiskös Heseen" :D Heitä en henkilökohtaisesti tunne ja tämä fiilis on vain television välittämää kuvaa minkä olen saanut, mutta ehkä Sofialla oli narut käsissä ja Pekkaa vietiin 6-0. Pekka oli alussa minun suosikkini (olisin kirjoittanut hälle, jos jollekkin olisi pitänyt kirjoittaa halutessaan maajussin morsiameksi), mutta kun näin hänen valinnan, niin se sitten tyssäs siihen, mutta tosiaan en tiedä sen enempää asiasta enkä heitä tunne, niin en tiedä mikä on todellisuus. Kenties ovatkin onnellisia toistensa kanssa. Kukin valitkoon elämänsä rakkauden :)

      • Nähty on

        Taisi maksattaa mekko-ostoksenkin Pekalla, ainakin Pekka sitä kantoi kun sovituskopeilta lähtivät. Niihin häihin se mekko ei kyllä ainakaan päätynyt, oli eri mekko kokonaan.


    • Nyssemeni.

      Tämähän oli hauskaa luettavaa, ihan kuin tuntisit jokaisen osallistujan=)kommentoimatta sen kummemmin mitään faktaa kenestäkään voin vain sanoa että itse valinnat tekivät itse elämänsä elävät,ÄHÄKUTTI.Hannelelle, rehellinen ja analyyttinen=)woe woe ristus miten jollakiin voi mennä riaknoosit pieleen, tässä parissa taitaa kyllä puntit mennä tasan,sitä saa muutakin mitä ei ihan välttämättä tilannut=)Sofia ja Pekka kesti simputuksen filukngistaan hyvin ja kestivät tästä kirjottelusta huolimatta hyvin,ähäkutti !nuoria vielä joten virheitä ehtivät tehtailla yhtä paljon kuin varttuneempi väkikin on elämässään tehtaillut=)Juho on juho=)Esa on viksu sälli,elämän kumppania jos etsii niin miksi ei voi kuluttaa etsintään hetkeä pidempää aikaa? loppuelämä on kuitenkin ristuksen pitkä aika..viettää sen väärän kanssa=)) ei muuta kun onnellisia elon hetkiä kaikille ja niitä huonojakin millä osaa taas arvostaa niitä hyviä=)

      • Blahahhahaa

        Onkos sun arvios sitten jotenki parempi????


      • ÄHÄKUTTI!!!
        Blahahhahaa kirjoitti:

        Onkos sun arvios sitten jotenki parempi????

        ÄHÄKUTTI!!!


    • REinsessa

      JUHO&HEIDI: väritöntä, hajutonta, tylsää, MUTTA varmasti käyvät toisilleen. Tai sitten Heidi tylsistyy ja häipyy.

      HANNELE&VEIJO: Jokin ristiriita näissä. Hannele oli jotenkin liian teennäinen, "höttöinen". Erikoinen veto muistaa ohjelmassa miehiä kuvilla, joihin sisältyi lapsenlapsen kuva...varmaan suunnilleen tuntemattoman penskan naamaa miehiä kiinnostaa. Veijo vaikutti perussuomalaiselle duunarimiehelle -niin hyvässä kuin pahassa

      ESA&ANNIKA: Nössöä, Annika katselkoon muihin suuntiin

      PEKKA&SOHVI: Pekka oli henk.koht.:sti minusta melko vastenmielinen. Sofia saisi ulkoisilta avuiltaan komeamman ja sivistyneemmän miehen. Pekka vaikutti kiltille

    • JEsseJaMes

      JUHO&HEIDI: Ihana, fiksu pari. En ymmärrä, miksi haukutaan tylsiksi. Vaikuttavat tosi mielenkiintoisilta, monipuolisilta ja sopivat toisilleen. Vaikuttavat avoimilta keskenään - eihän sitä kaikkea tarvitse kameroille kertoa.

      HANNELE&VEIJO: Sopivat toisilleen. Veijo on tosi symppiksen oloinen!

      ESA&ANNIKA: Esa oli suuri pettymys. Onneksi Annika ei jäänyt kattelemaan.

      PEKKA&SOHVI: Yksinkertaisen oloinen Pekka sai narisevan sohvan, joka riitelee muun kalustuksen kanssa. Sohva voi siellä miettiä, mitä haluaa elämältään...

      • Juho& Heidi parhaat

        Juho ja Heidi ovat eniten sellanen pari jotka luodut toisilleen. Sopivuuden aisti jo ohjelman alussa.

        Hannele ja Veijo. En ole varma heidän yhteensopivuudesta. Töitä teetättää.

        Esan ja Annikan tiet ei ollut tarkoittu yhteen. Senkin aisti farmiviikolla. Mutta onneksi Esa löysi vastanneista naisen jonka kanssa kemiat sopii yhteen.

        Pekan ja Sofian suhde näyttää vahvalta mutta kestääkö pitempään?


    • kateellinen 1

      Heidi ja Juho ,mukavat parit.Kuitenkin olisin itse sopinut Juholle paremmin,koska olen köyhä,Omistan ulkovessan näköisen mökin ja minulla on väärät sääret ja kierot silmät,Siksiu olisin osannut antaa Juholle kovasti arvoa ja ikionnellinen lämpimästä isosta talosta,Töitä olisin kyllä osannut tehdä.Siinä Heidi olisi jäänyt toiseksi.Etköhän Juho vaihda minuun?

    • emännänalku

      Hei kateellinen otahan lääkkeesi ja nopiaa alkaa taas elämä näyttään paremmalta.Heidi on hieno emännänalku onnea oikein paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      84
      2129
    2. Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä

      Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu
      Maailman menoa
      423
      2001
    3. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      77
      1392
    4. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      110
      1390
    5. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      67
      1283
    6. Venäläistä sukellusvenettä jahdataan Norjassa Sukellusvenettä on etsitty sunnuntaista lähtien.

      Venäläistä sukellusvenettä jahdataan Norjassa Sukellusvenettä on etsitty sunnuntaista lähtien. Norjassa on käynnissä ve
      NATO
      107
      1025
    7. Haluatko tietää totuuden?

      Olen kyllästynyt sinuun. Et herätä enää mielenkiintoa. Samat jutut x 100. Kuten narskuilla aina. Samalla tunnen myötätun
      Ikävä
      81
      992
    8. Teräväkielinen Virta jauhotti totaalisesti sössöttävän Keskisarjan

      Harvoin on noin suvereenia jauhotusta A-studiossa nähty. Ja minä äänestän demareita, joita ei oltu paikalle edes kutsut
      Maailman menoa
      255
      978
    9. Sofia Virta pyyhkii pöytää Keskisarjalla A studiossa

      Hurjaa on meno. Keskisarja ihan kanveesissa.
      Perussuomalaiset
      266
      977
    10. 131
      888
    Aihe