Soinilla iski pask.. housuun.Alkoi Keskustan mustamaalaus

Ettei vaan edellisellä gallupilla ole jotain tekemistä tämän suunnanmuutoksen kanssa? Taitaa olla jo Soininkin paikka vaakakupissa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Virkamieshallitustako se Soini toivoo? Mitä muuta vaihtoehtoa tälle hallitukselle voisi olla? Eu asiat on edelleen samassa jamassa kuin hallitusneuvoteluissa. Perussuomalaiset ei käännä takkiaan. Keskusta ei omien sanojen mukaan lähde tällä kannatuksella hallitukseen.

Soinin mielestä todellinen oppositio, kuten perussuomalaiset, yrittää kaataa hallituksen, joka "ei uskalla tehdä muuta kuin hyväksyä EU-tukipaketin toisensa perään."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hätä hätä.... kirjoitti:

Ettei vaan edellisellä gallupilla ole jotain tekemistä tämän suunnanmuutoksen kanssa? Taitaa olla jo Soininkin paikka vaakakupissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu