Ontto päätösjakso

Katsojan mielestä

Kotikatu päättyi omituisesti.Miksi katsojilta kyseltiin, miten sen pitäisi heidän mielestään päättyä.Koska se kuitenkin päättyi heidän mielipiteistään huolimatta, siten kun nyt päättyi, ontosti ja kysymyksiä herättäen.
Maija Mäkimaan sepustus lopussa, se vaikutti kummalliselta ja väkisin väännetyltä, mitäänsanomattomalta.
Kotikatu olisi voinut päättyä, vaikka jouluisiin tunnelmiin.
Asukkaiden joulusaunomista, joulunviettoa ja kotikadun yhteisön miesten perinteinen tiernapojatkin olisi kiva ollut vielä nähdä.
Mutta, ei.Itsenäisyyspäiväänhän sen piti päättyä.Tosin katsojan eläytymistä jakson ajankohtaan häiritsi Luotoloiden ikkunasta näkyvät lehtipuut 6.12 lehdet ovat yleensä jo puista pudonneet.
Päätösjaksossa olisi saanut olla koolla joulunvietossa, kaikki kotikadun perheet ja roolihahmot.Ainakin enemmän kuin nyt oli.
Mutta esillä oli ainoastaan Mäkimaat ja Luotolat.Heistä kai sarja aikoinaan alkoikin, siksikö he myös sarjaa päättämässä?
En oikein ymmärrä sitäkään, miten kotikadun perheiden elämä voi jatkua uusi päivä sarjassa.
Se miksi kotikatu lopetettiin kokonaan, sekään ei oikein selvinnyt täysin selvästi katsojille.Vaikea uskoa, ettei sarjalle olisi katsojia tarpeeksi riittänyt.
Siitä huolimatta, vaikka sarja alkoi muuttua erilaiseksi monien mielestä.

1

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hirudoid1

      Hyvä kun ei ole enää yksi kanava ja yle voi sekoilla ja pilata hyvän sarjan ihan rauhassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1710
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1350
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1298
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      850
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      72
      833
    Aihe