Eläkään naisten rahoilla!

En ole edes mikään erityisen komea, hyvää keskitasoa mutta paskaa puhumalla ihan hyvännäköisiä naisia saa. Kännissä lemmestä lurittelee ja tyhmät uskoo. Syöttää ja juottaa, ostaa vaatteita koska "firmalla" menee juuri nyt huonosti mutta kohta on puoli miljoonaa tulossa yhdestä kaupasta. Ihminen uskoo mitä tahtoo, rahat pois porvarilehmiltä!
25144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

mulla on 98 000e tilillä ja ketää juoppoa en katsele hetkeäkään joten turha toivo.... siksi mulla ne 98 000e onkin.

Äänestä
  • Aloittaja on aivan oikeassa, köyhällä on oikeus viedä porvarien rahat!

    Äänestä

  • Minulla on sekä rahaa,että aivot .. siksi mulla on myös rahaa ... ei tulisi mieleenkän uskoa kännisen persaukisen lemmenlurituksia.

    Joskus pidän hetken jotain "puudelia", mutta niilläkin pitää olla parempia avuja kuin keskitason ulkonäkö ja perättömät jutut.

    Äänestä

  • Paljonko saat korkoa rahoillesi. Jos korkosi on esim. vain jotain 2% niin voi jo 3% inflaatio rokottaa siitä tonnin vuodessa.

    Äänestä

  • 77888999999999999999 kirjoitti:

    Paljonko saat korkoa rahoillesi. Jos korkosi on esim. vain jotain 2% niin voi jo 3% inflaatio rokottaa siitä tonnin vuodessa.

    mieluummin inflaatio kuin joku kädetön sälli joka ei muuta osaa kuin kaljaa kittaa...

    Äänestä

voi viedä, mutta tuskin yritystä pidemmälle pääsee kyllä kusettajat huomataan.

Äänestä
  • Naisia pitää olla monta, pitää niitä puutteessa sillä kiireisellä liikemiehillä on monta rautaa tulessa. Suurkaupat juuri tulossa, nyt vähän käteisestä pulaa, siksi nainen joutuu kestitsemään mutta kohta on rahaa tulossa läjäpäin. Kyllähän tyhmempikin lehmä jossain välissä huomaa että kaikki on paskapuhetta mutta silloin on jo uudet naiset kierroksessa.

    Äänestä

  • Easy money kirjoitti:

    Naisia pitää olla monta, pitää niitä puutteessa sillä kiireisellä liikemiehillä on monta rautaa tulessa. Suurkaupat juuri tulossa, nyt vähän käteisestä pulaa, siksi nainen joutuu kestitsemään mutta kohta on rahaa tulossa läjäpäin. Kyllähän tyhmempikin lehmä jossain välissä huomaa että kaikki on paskapuhetta mutta silloin on jo uudet naiset kierroksessa.

    Kaikille sekstaus ei ole niin tärkeä asia.

    Äänestä

  • Easy money kirjoitti:

    Naisia pitää olla monta, pitää niitä puutteessa sillä kiireisellä liikemiehillä on monta rautaa tulessa. Suurkaupat juuri tulossa, nyt vähän käteisestä pulaa, siksi nainen joutuu kestitsemään mutta kohta on rahaa tulossa läjäpäin. Kyllähän tyhmempikin lehmä jossain välissä huomaa että kaikki on paskapuhetta mutta silloin on jo uudet naiset kierroksessa.

    kukaan nainen EI TARVITSE OLLA puutteessa... ne on yleensä peräkammarin poikia jotka ei saa... ilman rahaa tai muuta vastinetta..

    Äänestä

jos nainen on joku 'blondi'tason pissis ja rahaa on niin siitä vaan... harvemmin taitaa vaan kohdallesi aloittaja, osua.Minullakin on rahaa 78000e ja oma asunto, luuseria en siihen syöttilääksi ikinä ota... mitä enemmän lurittelet sitä ' lempeäsi', aina enemmän inhotat.

Äänestä
  • Sinä voitkin olla aika kova pala mutta se nyt vaan on niin että monet naiset tahtoo kuulla kuinka heitä rakastetaan yli kaiken. Ihminen uskoo mitä tahtoo. Vaikka järki sanoisi että miehen jutut ovat liian hyviä ollakseen totta niin rakkaus on sokea.

    Äänestä

  • Easy money kirjoitti:

    Sinä voitkin olla aika kova pala mutta se nyt vaan on niin että monet naiset tahtoo kuulla kuinka heitä rakastetaan yli kaiken. Ihminen uskoo mitä tahtoo. Vaikka järki sanoisi että miehen jutut ovat liian hyviä ollakseen totta niin rakkaus on sokea.

    Aivan, kun osaa oikealla tavalla käyttää hyväkseen sitä kun naista panettaa niin kyllä se niin onnistuu. Mutta tämä on taitolaji, ja se ei onnistu noin vain keneltä hyvänsä mieheltä

    Äänestä

mainitsemasi porvarilehmät ovat senverran fiksuja etteivät ne sekaannu johonkin hikiseen duunarinpaskaan edes kaatokännissä. Et kai luule ettei junttiutesi paista läpi jo matkojen päähän. Älykkyyttä ja sivistystä ei voi teeskennellä opettelemalla joitakin kuluneita iskufraaseja. Sitäpaitsi loppuillasta, kun halpa dödösi alkaa pettämään, haiset selkeästi hielle ja p askalle. Nolo juttu parkettien partaveitselle.

Äänestä
  • On sitä alan kirjallisuuttakin missä käsitellään naisten iskemistekniikoita. Niistäkin on apua joskin tietenkin käytännön kokemusta tässä hommassa tarvitaan ja myös luontainen olemus ja ulkonäkö pitää olla hommaan sopiva.

    Äänestä

  • Enhän minä mikään "duunaripaska" kerro olevani vaan yksityisyrittäjä. Enkä ikinä ole kaatokännissä, alkoholi ei ole minulle ongelma. Mitä tulee naisten fiksuuteen niin se nyt vaan on niin että vaikka olisi kuinka akateeminen niin järki lentää ikkunasta ulos kun nainen rakastuu.

    Siistit kuteet, hyvät sosiaaliset taidot, tanssiakin osaan. Hyvin pärjää kun ei liikaa juo. "Naiset ei anna jos jalat ei kanna" oli faijavainaan neuvo ja se pitää paikkaansa. Tosin nykyään naisetkin ryyppää niin paljon että ei tuo ihan täyttä totta ole. Monilla naisilla tuntuu olevan alkoholiongelma, tämän huomannut kun ravintoloita kiertänyt. Mikään ei ole niin rasittavaa kuin humalainen nainen.

    Äänestä

no ei kukaan täys'päinen usko sun höpötyksiäsi...voin olla 'lehmä, emakko, femakko,lahna....'mikä ikinä keksitkin... ei haukku haavaa tee, mutta sinuapa loukkaa minun rahani ja varallisuuteni.Kuvittelet itse niitä olemattomia 'tulevia suuria tuloja' hmmmm, panetus taas hoituu ilman kaltaisiasi... ei naisten tarvi maksaa, se olet sinä joka sen joudut tekemään jos halut herää....

Äänestä
  • Minä olen rehellisen näköinen, siihen naiset ihastuu. Se tosin on ihmeellistä kuinka suuri rakkaus muuttuukin vihaksi kun totuus paljastuu mutta se on naisten ongelma, ei liikuta minua. Lapsia on kolmen naisen kanssa, heitä yritän parhaani mukaan tavata.

    Äänestä

Ehkä joskus 100vuotta sitten naiset lankesi joihinkin "auervaaroihin" , ajat ovat muuttuneet, tukimusten mukaan yhä useampi nainen valitsee nykyään Suomessa sinkkuuden kuin huolii kumppanikseen köyhän ja kouluttamattoman , saati "tavallisen" miehen.
Ihan turhaa satuilla, ei uppoa nykynaisiin juttusi. et kelpaa varakkaille naisille, älä untä näe....))nykyisin ei sinkkuus ole naiselle häpeä kuten joskus muinoin, ja naiset ovat koulutettuja ja itsenäisiä, sekä pärjäävät hyvin ilman miestä.
nm. varakas, eronnut nainen. Ei elätettäviä ja huollettavia kaipaava.Vain rikas ja komea kelpaa minulle.

Äänestä

Muutamalla kysymyksellä ristiin heitettynä määrätyllä aikavälillä paljastut valheillasi et petä ketään muita kuin itseäsi.Tiedänpä eräänkin jolle muijat kosti porukalla vaikkei ollutkaan mikään rahanviejä kyseessä, vaan pettäminen juuri useamman kanssa yht'aikaa.Jätkä asui vuokralla ja petetyt muijat teki diilin jotta yksi niistä rakastuu muka ja ottaa oikein luokseen asumaan... sitten kun jätkä antoi kämppänsä pois ja muutti kamat muijan luo, niin muija antoi kenkää seuraavana päivänä.... siinä oli pettäjä pihalla kamoineen ilman asuntoa, eikä niitä asuntoja niin vaan löydy, kaupungilta viimeisenä on yksinäiset jätkät mitään saamassa.Missä lie kavereitten nurkissa vieläkin tavaransa seilaa...Muistaa kyllä pettäneensä kun kaikki ent. muijat yhdessä kahvilla jätkän kantapaikassa hauskaa pitämässä.Ei silti, kukaan muijista ei vakavasti edes ottaneet koko jätkää.

Äänestä
  • Minulla on kaupungin kämppä, en niin hullu ole että siitä luopuisin vaikka nainen mitä sanoisi. Naisia pannaan ja viedään rahat. Tosin ei tarvitse viedä kun he ne antavat ihan vapaaehtoisesti. Ei toki pidä liian ahne olla, muuten tulee poliisijuttu.

    Äänestä

Tuo oli hyvä,mekin tunnemme tuollaisia ja nyt tiedämme miten menetellä. Kiitos vinkistä, tulemme joukolla tekemään tuon saman tempun jos/kun tommosia vastaan tulee.

Äänestä

hih hih! Hauskoja nämä stoorit. Mutta- tavallisena duunarina, jonka palkka alle 800 egeä netto kk, ei naurata aina, kun ukkoa joka asuu eri taloudessa pitää syöttää usein. Väliajat itte tulee pupellettua sitten leipää, jonka itte olen hankkinut... ukko makkaa ja urheilee työttömänä... ja ei suostu puhumaan mistään, jos kysyy että milloinkas puolitetaan kuluja yhteisistä.. Lemmikilleenkin pitää olla "tippi", lihatuotteista.
Näillä tuloilla ei aina huvita.
Siksi pysynkin usein itse kotona. Siitähän minä maksan, enkä tartte yhteisistä kävelylenkeistä kuitata rahalla...
Kommentoikaa!

Siivoa en miehen kotia, 24/7 hänellä sitä aikaa- mutta "ei ole kerennyt", yli vuoteen pestä kertaakaan lattiaa tai kosketuspintoja tai muutakaan... kuvottava luukku.
Eikiitos... koht menee loppukin hermo.

Äänestä

No "kommentoidaan" minkä selvää erittäi epäselvästä kommentistasi sain, niin elät 800 euron palkallasi vielä työtöntä miestäsi...?Salli nauraa, kaikkea se naisilla teettää, joillekin on näköjään tärkeää omata edes jonkinlainen miehen reppana huushollissaan että maksavat miehelle, kuten sinä!!

Useimmiten on kyllä niinpäin, että miehet elättävät naisia, eritoten Suomi-miehet venäläisiä, virolaisia, thai-naisia ym, täysin kileitaidottomia naisia jotka elättävät alusta loppuun...
Suomalainen nainen ei huoli huonopalkkaista miestä, näin se menee, vaan" ylijäämä miehet "etsii naisia ulkomaita myöten..::)))

Äänestä

Hah haa, kyllä sain makeat naurut lukiessani Easy Moneyn hengentuotteita.
Olen iloisesti valinnut yksinäisyyden, en mikään nunna ole ja olen ihan katseenkestävä eläkeläisenäkin, mutta niin puutteessa en ole koskaan ollut, että minun olisi pitänyt uskoa "liikemiesten" lemmenlurituksia.
Ikävässä luonteessa on piirteensä kun ei usko mitään eikä luota kehenkään potaskanjauhajaan. Muakin on yritetty K:usettaa, mutta elämässäni on ollut sen verran vastoinkäymisiä etten ole sallinut kenenkään kusipään luikerrella elämääni.
Tunnistan pellejönssarit jo alkurepliikeistä.
Vaikka olen punikki niin tunnen monia "porvarilehmiä" jotka ovat koulutettuja, varakkaita ja fiksuja ja näkevät selkeästi pellenaamarin taakse.
Sadut liiketoiminnasta ei mene läpi, koska älyä ja sivistystä ei ole sellaisella joka lurittelee kliseitä.Ja kouluttamattomuus ja typeryys tulee esille ja tuuban tajuaa älykäs nainen vaikka olis alkoholin vaikutuksen alaisenakin.
Alempana ketjussa mainitsit Easy Money asuvasi kaupunginasunnossa, kuka tahansa fiksu lehmä tajuaa, että liikemies vaikka menisi huonostikin on hankkinut oman asunnon eikä asu kaupunginasunnossa.
Pellejönssareilla paistaa läpi härskiys, valheellisuus ja luuserimeininki, pentuja on tehty usealle naiselle, elarit jätetty rästiin ja ulsottosetä ja fattatäti ovat pellejönssarin ainoat sukulaiset jotka hänestä välittävät.
Ihanaa olla ilkeä metallimuija ja terveellä tavalla itsekäs, koska minä en kulleroisesta maksa ja haluan , että drinkkini maksaa 10€uroa eikä 20€uroa.
Naurattaa noi luritukset ne ovat kohdallani loppuneet lyhyeen kun en jaksa kuunnella tuubaa tyyliin, että minä voisin pitää sua hyvänä tai minä olen rehellinen j.n.e.
Fiksu nainen pystyy mieluummin elämään yksin kun saada jatkuvaa mielipahaa jonkun itsekkään ernestin valheista ja pelleilyistä ja pettämisistä.

Äänestä
  • mulla on Ernest-niminen nalle ja se on ainakin ihana... on poikapuolinen ja ei turhia lurittele, valheita ei ainakaan päästele ja on tosi hyvä kuuntelija... sillä on tyttöystävä, jonka nimi on Eveliina. ne on kotoisin Ruotsista mutta suomalaiset kukkakaupat niitä tänne tuo...On aika hintavia mutta ajaa asiansa.Mieluummin ostan vaikka pari hyvän näköistä nallea ennenkuin jotain pilipali sälliä hyysään hetkeäkään.Onko näitä uunotettavia akkoja oikeasti paljonkin... omassa tuttavapiirissäni ei ole, olenpa minäkin ent. metallimuija, ihan ammatiltani, nyt jo onnellisesti putkessa 3v.Hyvää joulun odotusta sinulle oldmetall/metalleidi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Easy money kirjoitti:

En ole edes mikään erityisen komea, hyvää keskitasoa mutta paskaa puhumalla ihan hyvännäköisiä naisia saa. Kännissä lemmestä lurittelee ja tyhmät uskoo. Syöttää ja juottaa, ostaa vaatteita koska "firmalla" menee juuri nyt huonosti mutta kohta on puoli miljoonaa tulossa yhdestä kaupasta. Ihminen uskoo mitä tahtoo, rahat pois porvarilehmiltä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu