Ruotsalaiset viettävät lucian päivää, keput viettävät lusijan päivää. Kepun Omistaja merisalo lukee tiilenpäitä, ja vahavsti tyrkyllä ovat kanki-kaikkonen ja hierottava vihriälä. Ylisaunamäki on jo niin heikossa hapessa että on saanut lomaa lonnasta.
Lusijan päivä
Tiilenpäät
551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksi aho kammoaa puhumista vaatimistaan kärsimyskorvauksista ja muista hiihtoliiton "sattumuksista" ?
Lähetä teksitiviesti Aholle:
"missä oli 20 v sitten"
Aho puuhasi samaan aikaan hiihtoliitossa kun vanhanen oli nuorisosäätiössä kepulikoulutuksessa. Rikosten vanhenemissäännäkset pelastivat muisti-vanhasen vihriälän ja kaikkosen kohtaamasta edesvastuusta.
Yli-sauna esiintyi niin freesinä hovioikeudessa, että pitää ihmetellä, jos hänen lomansa linnasta voi yhä jatkua...
Saapa nähdä muuttuvatko stt/doping-jutussa hiihtohemmojen tuomiot ehdottomaksi, jos valitusluvat korkeimpaan oikeuteen toteutuvat.
kovat ajat. Urpi saa kenkää?