Turhaan olis äänestänyt

Kuten ennustettiin samat jatkaa "johdossa". Surullista lähestulkoon jumalatonta menoa. KD ja kokoomus yhteen kuten saunaillassa sovitiin.
Näin peittyy kokoomuksen vaalitappiot.
Se, että KD-laittaa Ähtäriin kansanedustaja ehdokkaansa on iloista huhua Kokkolasta.
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kummallista valitusta menneistä vaaleista. Kuntalaiset äänestivät sellaisen valtuuston kuin halusivat. Ne jotka EI käyttäneet äänioikeuttaan on heidän oma häpeänsä ja silloin on turha marista, äänellään olisi voinut vaikuttaa. Jos ei vaivaudu edes äänestämään niin silloin on tyydyttävä enemmistön päätöksiin.
Ja olisihan sitä voinut asettua itsekkin ehdokkaaksi. Monissa kunnissa on erilaisia ryhmittymiä ajamassa yhtäasiaa. Nimenä olisi voinut olla vaikka Ähtärin valittajat.

Äänestä
  • Todellisuus ei ole valitusta.
    Mutta ähtärissä realismikin on valitusta

    Äänestä

Me Ähtärin kehittäjät emme äänestäneet.Ihan sama kenelle äänen antais siitä porukasta, jos muutamalla äänellä pääsee perinteisesti puheenjohtajistoonkin..
Ähtärissä tulisi suunnata päätäntä siihen että veronmaksajan etu toteutuu, mutta suunta on se että savolasta toisenkauden edustaja , että saa itselleen kansanedustajan eläkkeen..
Se ei ole valitamaista vaan tosiasioita ei ikinä ole Ähtärissä haluttu nähdä, saatikka kehittävää kritiikkiä edes puhua.

Äänestä
  • Kehittäjät??? Eipä taida teidän ansiolista olla hääppöinen.

    Aivan kuten täällä kirjoitettiin, kuntalaiset halusivat tälläisen valtuuston. Pulinat pois. Nyt aloittava valtuusto on toimivampi kuin edellinen.
    Kunnat yhdistetään oli millaisia kehittäjiä tahansa ja onhan niiden kehittäjien aikaansaannokset nähty = Tyhjää...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisäpiiri tukkeutuu kirjoitti:

Kuten ennustettiin samat jatkaa "johdossa". Surullista lähestulkoon jumalatonta menoa. KD ja kokoomus yhteen kuten saunaillassa sovitiin.
Näin peittyy kokoomuksen vaalitappiot.
Se, että KD-laittaa Ähtäriin kansanedustaja ehdokkaansa on iloista huhua Kokkolasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu