Kuulen ääniä päässäni

Olen viime-aikoina alkanut kuulla paljon ääniä päässäni. En ymmärrä, että mitä minun pitäisi tehdä näiden asioiden suhteen.
9126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siis hetkinen väitätkö, että minä kuulen ääniä päässäni?

Äänestä
  • Siis kelle sä nyt oikein puhut?

    Äänestä

  • Valeoppositio kirjoitti:

    Siis kelle sä nyt oikein puhut?

    Onko mulla toinen persoona?

    Äänestä

  • Valeoppositio kirjoitti:

    Onko mulla toinen persoona?

    Kyllä se vähän siltä näyttää.

    Äänestä

Ei minun kannata huolestua, ne äänet ovat pelkkää henkimaailman mielikuvitusta.

Äänestä

Oletko kokenut unihalvauksen ?
Viime yönä olin unihalvauksen kourissa, olo oli senverran omituinen, kuin olisi ollut valettuna sementtiin.
Vaikka kuinka yritti liikuttaa kehoaan, ei siihen pystynyt.

Äänestä
  • Kyllä minäkin olen jo vuosia kuullut ääniä. kolme eri ääntä, yksi niistä on pääläessäni kiinni kun olen sohvalla menossa nukkumaan, pää ja aivot menee aina kylmäksi silloin ja osin senkin takia en saa joskus öisin hyvin nukuttua.
    Nämä ovat todellisia henkilöitä, ns.auransyöjiä/energiavampyyreitä/sieluloisia
    ja totaalisia psykopaatteja... tunnen heidät, he asuvat Turussa (tämän mahdollistaa se että: maailma on suurimmaksi osaksi tyhjyyttä, eikä etäisyyksiä ole hengen maailmassa, siinä jota me kaikki pohjimmiltaan olemme.) He ovat yhdessä terrorisoimassa minua koska, mielellä on tapana järjestäytyä samanmieleisiin joukkoihin, ei pelkästään pinnallisesti kerääntymällä saman uskonnon/poliittisen ryhmän/urheilujoukkueen tms. piiriin vaan laajemminkin: samankaltaiset ihmiset löytävät toisensa ja mieli joka on pohjimmiltaan yhteinen, moniulotteinen ja loputtoman monimuotoinen, on täynnä kollektiivisia voimia ja yksilötajuntojen yhteyksiä eri tasoilla. Yksilötajunnat saattavat jakaa vaikka saman sairaan psykopaattisen mielen, kuin monipäinen: Hydra lohikäärme, joka monesta päästään huolimatta oli yksi olento. Näitä monipäisiä lisko/lohikäärmeitä on tarinoissa muitakin, mutta erittäin hyvä vertauskuva asiasta on (ei niinkään lohikäärme): Medusan hahmo, jonka hiukset on eläviä käärmeitä.

    Ps. Älköön mikään tulko auringon ja aivojen väliin,
    ei mikään uskonto, auktoriteetti, valheajatus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valeoppositio kirjoitti:

Olen viime-aikoina alkanut kuulla paljon ääniä päässäni. En ymmärrä, että mitä minun pitäisi tehdä näiden asioiden suhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu