Onko Facebookissa valehtelu elämäniloa joillekkin

Joillekkin on

Oululaisten määrättyjen ihmisten valehtelu koulutuksestaan Facebookissa ihmetyttää minua suuresti. Eräskin henkilö, joka kävi huonolla menestyksellä peruskoulun, ei lukiota.Yritti laiskana kaljanjuojana yhtä ja toista ja sitten ajautui hieman toisarvoiseen Kelan antamaan koulutukseen. Jotenkin meni läpi, mutta ei oppinut juurikaan mitään. Luin kuitenkin Facebookista hänen maininnan koulutuksestaaan ja ei se paikkaansa pitänyt. Oli maininnut käyneensä korkeakoulun. Kontinkankaan työpaja ei ole korkeakoulu. Samoin hänen läheisen vaimo oli merkinnyt käyneensä Oulun yliopiston, vaikka ei sitä ole käynyt. kielitaidottomana hän ei pystynyt peruskoulua kunnolla käymään . Ulkomaalaisille takoitetun kurssin kylläkin kävi. En ymmärrä, miksi pitää valehdella .????????

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erikoko

      Feisbuukissa ihmiset kertovat elämästään lähinnä hyvät asiat muutenkin. Siellä saa liian ruusuisen kuvan toisten elämästä. Valehtelu naamakirjassa on helppoa. Harva jos kukaan tietää totuuden.

      Armeijassa oli tyyppi joka valehteli koko ajan. Puolitutuille ja tuntemattomille voi kusettaa mitä tahansa. Semmosta se elämä on.

      Mitä se sua haittaa, kun joku valehtelee koulutuksestaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      89
      2671
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      199
      1027
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      64
      857
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      811
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      59
      692
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      18
      591
    7. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      43
      589
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      555
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      505
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      504
    Aihe