Työväen puolueen piti oikein saada Jyri Häkämiehestä Elinkeinoelämää edustamaan oma palkanlaskija. Kokoomus pitää hyvää huolta suomalaista rahvaasta, koska työ se on lääkettä jos mikä. Liika rahakin rahvaalla on pahasta, eihän Suomessa kokoomuksen mielestä rahvas osaa käyttää rahaa, siksipä palkkoja on laskettava ja ynnättävä yks yhteen. Työpäiväänkin kokoomus haluaa kaksi tuntia lisää, koska liika vapaa-aika kotona saa vain perheriitoja aikaiseksi ja lapsethan siitä kärsivät. Eläkkeellekään kokoomuksen mielestä rahvasta ole parasta liian aikaisin päästää, koska eihän rahvas osaa nauttia vapaana olosta, kun ei ole kukaan heitä komentamassa ja alistamassa.
KOKOOMUS TYÖVÄEN PUOLUE
eikös totta?
558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja onhan ne renkipojat ja - tytöt aina senverran lähempänä hautaa, mitä pidempään ne saa pidettyä töissä.
Jää silloin kokoomuskonnille enemmän pätäkkää !
Ja mitäpä ne köyhät rahalla tekisivätkään, eihän heillä ole mitään menojakaan !
Kyllä köhällä on ne viinamenot, ja raskaat menot ne vasta onkin.
Viinakin vielä kehtaavat vielä verottaa , kyllä se pitäis ainakin köhälle työtävieroksuvalle olla ihan ilmaista , köhä vois ostaa enemmän juomista kun ois halavempaa.
Nyt on tuo demariksi joskus itseään tituleerannut Juhani Vartiainen huolissaan ikäihmisten tehottomuudesta työpaikoilla ja heille maksettavasta palkasta. On tainnut tuo tyyppi käydä kokoomuslaisessa aivopesukoneessa, kun noin isoon äänenpainoon, otti ikääntyneet työntekijät jyrsittäväkseeni. Kokoomuksen politiikoiltahan on vähän päästä tullut vaikka minkälaisia ehdotuksia työntekijöiden aseman heikentämiseksi. On tainnut tuosta Juhani Vartiaisesta tulla siellä Ruotsissa umpiporvari. Joutui aikoinaan hakemaan Ruotsista töitä, kun Suomessa ei demarina vakansseja auennut. Miksi ei olisi tullut hänestä Ruotsissa porvaria, kyllähän varmaan vetää aikamoista liksaa ja noista uhkailu sanoistaankin hänelle varmaan maksetaan ja raha kelpaa?
Halonen on huonoin pressa ikinä, ja oli ikääntyneenä "töissä",
kun halonen tästä kuolee parin vuoden päästä niin sitten kuulemme koko totuuden,
nyt sitä vaan hyssytellään ja asioita lakaistaan maton alle.
Mistä halonen tullaan muistamaan Suomen historiassa?
Sukupuolesta, pedofiilien puolustamisesta ja DDR:n vakoojana sekä kansan rahoja suruttomasti tuhlailevana dementikko turhakkeena.
Haloskan eläkettä pitää alentaa tai poistaa kokonaan, on jo kuitaanut 12v, veronmaksajien rahoja tekemättömästä työstä!