Hallituksen aika herätä

Hallituksenkin pitää herätä, eikä olla vain siinä omassa erinomaisuuden tunteessa, että meillä on kaikki hyvin.
Olette kaukana erinomaisesta.
854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tulisivat kaapista ulos,vihdoinkin ja avaisivat silmät hädälle ja köyhyydelle !
Mutta ei taida toteutua olo on niin hyvä kuin pilvessä eihän sitä todellisuuteen parane vaipua.
Parempi kun ollaan sherry lasi kourassa ja kilistellään brysselin käytävillä uusille velkavetoisille tukipaketeille.
ps. kenties joku tsupparin virka aukeaisi Jyrki boylle !

Äänestä

Avauksesta puuttuu kokonaan perustelut, se on siis vain turhaa huutelua vailla sisältöä.

Yritäkää edes opetella tekemään asiallisia avauksia näille palstoille, niin näitä viitsisi jokus lukeakin.

Äänestä

Voipipa olla,että joitain kohta tapetaan. Paljon rasitusveroa,maksua on pienituloisillekin tulossa ensvuonna.

Äänestä

Ihmettelen minäkin tätä suomalaisten lammasmaisuutta. Monet kansat olisivat ajat sitten kaduilla lippuja heiluttaen.Kun rahat loppuvat Suomesta ja Euroopasta, niin sitten kansat käyvät toistensa kimppuun. Se nähdään. Tämä kehitys tässä antikristuksen unionissa ja vapaamuuraiden salaiiitossa johtaa sotaan.
Merkit ovat selvät.
Kun tähän vielä lisätään nykyinen juutalaisvastaisuus kuten herrojen Hitler ja Stalin aikana. Kolmas maailmansota ja Jeesuksen paluu on lähempänä kuin koskaan ennen. Hän, herrojen Herra Jeesus Kristus tuo lopullisen rauhan.
Nyt Häntä hävetään ja pilkataan,mutta silloin kaikkien polvien pitää hänen edessään polvistuman.

Äänestä

Olet oikeassa. Kaikki järjissään olevat näkevät, että hallitus ei ole suoriutunut tehtävistään. Suomen asiat eivät ole koskaan olleet näin huonosti.

Äänestä

He ovat unohtaneet mikä on heidän työtehtävä. Kerrataan alikoulutellu väelle; Julkisen sektorin tehtävä on ennen muuta mahdollistaa ja luoda toimintaedellytyksiä kansalaisille ja yrityksille. Julkisten toimijoiden tulee kaikin keinoin synnyttää ja edistää markkinoiden toimivuutta.

Äänestä

Millä tavalla ? Silläkö tavalla että työnnetään etelä-Eurropan tuhlaaviille maille rahaa ja ottamalla syömävelkaa sen takia. Kuitenkin suomalaiset joutuvat maksumiehiksi. Näin on itse nykyinen presidenttikin sanonut.
Hän on täysin eri linjoilla herra Kataisen ja rouva luokanopettaja Urpilaisen ajatutuksista.

Äänestä
  • Kaikki meiidän velkamme voidaan maksaa pois vain Suomen kauppataseen ylijäämällä!
    Millään muulla sitä ei voi edes teoriassa tehdä. Eikä tuo ylijäämä suinkaan tule läheskään niilden tilille, joilla olisi velkaa maksettavanaan! Kun tuota ylijäämää tulee suuryrityksille, he vievät sen investointeinaan ulkomaille.
    Pelkkä teoreettinen päättely johtaa meidät siihen, että me olemme nyt tosi pulassa nykyiselläkin velkasuhteellamme. Eikä hallitusemme toimet ole auttamassa Suomen tilannetta mitenkään. Kaikki mitä he ottavat nytkin velkana, päätyy niiden käsiin jotka eivät "maatamme rakenna" ja me veronmaksajina jäämme siitä velasta vastullisiksi.

    http://www.youtube.com/watch?v=jqvKjsIxT_8

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Osaamattomia kirjoitti:

Hallituksenkin pitää herätä, eikä olla vain siinä omassa erinomaisuuden tunteessa, että meillä on kaikki hyvin.
Olette kaukana erinomaisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu