Eikö tämä kyyttö, muuta osaa?????
Lissää veroja ja leikkauksia lupaa urpilainen
Uudistunut-ukki.
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
muuhun riitä, niin se ei riitä!
Keskustan Juha Sipiläkin hehkutti, että tämän hallituksen on tehtävä LIKAISET TYÖT ja tämän takia hän toivoo, että se ei kaatuisi. Näinhän aina on ollut, SDP on joutunut keskusta/kokoomushallitusyhteistyön jäljiltä oikeasti tekemään aina ne LIKAISET TYÖT. Tä'mä ei ole mitään uutta, miten Paavo Lipponen uhrasi itsensä ja pani kaikki likoon, kun Suomi oli Esko Ahon ja Iiro Viinasen jäljiltä rapakunnossa. Kokoomuksen puolelta Sauli Niinistö oli täysillä mukana tässä korjaustoimenpiteessä.
Nyt on tämä sama urakka edessä Jyrki Kataisella ja Jutta Urpilaisella ja räksytys on kovaa. Kovaa räksytystä on saanut osakseen myös Paavo Lipponen ja hänellä on välit poikki Suomen eliittimediaan. Suomessa ei muuten ole enää muuta, kuin eliittimediaa. Tuo Paavo Väyrynenkin oikein kehui pressaksi halutessaan, että etelän mediasta ei enää ole kepulaisille ongelmia. Hesarista on tullut kepulaisten sanansaattaja ja pääkaupunkiseudulla asuvalle tämä lehti on nyt vieras lehti.
Kehtaa tuo YLE:n olla noiden kepulaisten yhteistyökumppani? Hyllyttivä Ruben Stillerin ohjelmankin Pressiklubin, kun hän tuossa ohjelmassa mainitsi Hesarin päätoimittajan nimen. Muuta ei tarvinnut, Pressiklubi hyllytettiin! Näin meillä täällä kepusuomessa eletään.
Paavo Lipponen laittoi köyhät kyykkyynvakoiluhommien sivussa. Sai ansaitsemansa tuomion kansan ilmoitettua hänelle: olet pska 6%.
Jutta vain kasvattaa valtavia ihrojaan valehtelun lomassa.
Siksikö SDP oli hankkimassa Helsingin kaupunginjohtajille 6 % palkankorotukset. Pitäähän tulotaso turvata kun verot ja maksut nousee.