Raaka kaksoismurha Asolassa

Jaahas.. Vantaalla taas tapahtuu.

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/12/1677904/poliisi-tutkii-kaksoismurhaa-vantaalla

Uhrit 25- ja 50-vuotiaita naisia. Epäilty mies otettu kiinni, jolla vain sukulaissuhde vanhempaan naiseen. Poliisi kuvaa murhaa erittäin julmaksi.
41344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainahan murha on julma. Otetaan ihmiseltä henki, hänen arvokkain lahjansa. Kamalaa luettavaa joulun alla. Mikä ihmisiä vaivaa, on järkyttävää?

Äänestä

No mitäs nyt pitäs kieltää??
Kaikki puukot ja veitset kerätä valtion holviin ja sit kun haluaa leikata leipää niin pitää anoa lupaa?!? ja palauttaa sit takaisin holviin?!?! häh!!
Tarviiko äitinkin hommata nyt leipäveitsen hallussapitolupa että voi toimia keittiössä??

Kuten niin monta kertaa oon sanonut niin ei aseet ja puukot ketään tapa vaan ihmiset elikkä ongelman ytimeen meneminen auttaa eniten!
Lasten kasvatus, syrjäytymisen ehkäisy, mielenterveyspotilaiden oikea hoito!!

Pidetään rahat suomessa ja hoidetaan sillä kansa kuntoon ja jos hiluja jää niin ne kreikalle ja espanialle tosin tuskin jää :D

Äänestä

Kielletään miesten mustasukkaisuus,siitä olisi hyvä aloittaa!! Ei toista voi omistaa jos on tullut ero jatkakaa hyvät miehet uutta elämää iloisesti rallatellen..uutta matoa koukkuun.Antakaa vanhan muijan mennä menojaan..

Äänestä

Tämä kaksi murhaa tehnyt kaveri olisi pitänyt saada hoitoon jo todella kauan sitten. Tunsin hänet lapsena. Poika oli muutaman vuoden ikäisestä alkaen sekä kiusattu että kiusaaja, yksinäinen, aggressiivisesti muita kohtaan käyttäytyvä lapsi, jolla ei ollut kavereita. Molemmat vanhemmat olivat sekakäyttäjiä, ja alle kouluikäinen poika usein myöhään illalla ulkona yksin täysin heitteillä. Jo silloin olisi pitänyt puuttua perheen elämään. Mutta kuten niin usein käy, naapureitten elämään ei hevin haluta sotkeutua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tälläst tällä kertaa kirjoitti:

Jaahas.. Vantaalla taas tapahtuu.

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/12/1677904/poliisi-tutkii-kaksoismurhaa-vantaalla

Uhrit 25- ja 50-vuotiaita naisia. Epäilty mies otettu kiinni, jolla vain sukulaissuhde vanhempaan naiseen. Poliisi kuvaa murhaa erittäin julmaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu