Jotta tietäisit Jumalan olevan olemassa

Katso TV7 21.12.k:lo 20.00 ja 22.00 ohjelma Isännän Pöydässä ja Isännän pöydässä Extra siinä parantuu kävelykyvytön mies kameroiden edessä joten onhan se Jumala olemassa kun henkilön tilasta on olemassa jopa lääkärien todistukset siitä että hän on kävelykyvytön.

Ei siis huijari!
6158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mielen salatussa voimassa oli juttu, jossa pahasti vammainen mies koki kuolemanrajakokemuksen(jossa oli ulkopuolella ruumistaan), kun hän palasi takasin maalliseen majaansa oli myös terveys hieman kohentunut( pystyi aukaisemaan kouristuneen kätensä).
Mielellä on valtava voima, se voittaa materian, eli veikkaan että monet sairaudet ovat juuri mielemme aikaansaannoksia, kuten myös siten se fyysinen paraneminen.

Äänestä

Jumalalla ei siinä parannustehtävässä ollut mitään tekemistä, sillä parannuksia voi tehdä ilman jumalaakin, ja se on itse potilas joka tämän parannuksen viime kädessä suorittaa tultuaan mielentilaan
jossa hänen omat parantavat voimat vahvistuu, ja hän voittaa sairauden
Usovat voivat tosin auttaa häntä tuon mielentilan saavuttamiseksi,
sillä olemmehan kaikki yhtä elämää

Äänestä
  • Tuskinpa vaan.
    Tuo parantunut mies ei ollut mitenkään psyykkisesti sairas, vaan hänellä oli selkä murtunut ja selässä oli vieläpä kyttyrä ja selkä oli 34 astetta väärässä asennossa ja LII nikama oli kulunut melkein kokonaan pois. Lääketieteellisesti tuollaisella selällä ei kävellä eikä jaloilla varata maahan sillä se aiheuttaa sellaisen kivun että henkilö huutaa siitä.
    Kyseessä on todellakin IHMEPAQRANTUMINEN.

    Äänestä

David Copperfield hävitti suorassa TV-lähetyksessä Vapaudenpatsaan. Uskoo ken tahtoo.

Äänestä

Moni on nähnyt ja tavannut Jumalan. Ja Jumalan pojan. Ja enkeleitä (hyviä ja pahoja). Jumala ja taivas on totta. Aivan kuin tämä maailma ja me.

www.lds.org on hyvä lähtökohta (mutta tutki kaikki)

Äänestä

Paljon suurempi voima kuin kristittyjen jumal vaikuttaa maailmankaikkeudessa ja se on ajaton kuolematon elämä, ja se on ääretön elävä voima joka on kaiken lähde, ja jonka osa myös me olemme.

Koska se on ajaton voimme kohdata sen vain ajattomassa nykyhetkessä, mutta kun ihmisen ego sielun on materiasta synytneenä aikaa, niin emme voi stiä kohdata.
Kun reakoimme nykyhetkeessä niin egomme muuttaa sen menneisyydeksi

Tuo ego sielu on menneisyyden koostumus, joka syyn ja seurauksen lain mukaan ei voi päättyä kuolemassa, eikä sitä voi jumala armahtaa.

Taivas ja paratiisi ovat tuossa nykyhetkessä jossa ihminen aikaisemmin eli, mutta egon sielun takia joutui siitä tilasta ulos.

Ellemme ole taivaassa nyt emme ole siellä milloinkaan, sillä joka hetki on nyt
Kun kuolemme niin se on silloin liian myöhäistä

Miten sitten voimme kohdata tuon kaiken lähteen, joka on mielemme perustaa, mutta materiasta kehityksen kautta syntynyt ego on sitonut sen aikaan , näin emme voi olla siihen yhteydessä , ennenkuin yn¨mmärrämme miten ja miksi tuo ego sielu on syntynyt ja miksi se seuraa meitä sukupolvesta toiseen
perimänä perisyntinä

Kun olemme ymmärtäneet tuon ,niin egomme hajoaa ja kaiken lähde tulee luoksemme ja polttaa poroksi kärsimyksemme pelkomme ja väkivaltaisuutemme

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YESHUA-KADDASH kirjoitti:

Katso TV7 21.12.k:lo 20.00 ja 22.00 ohjelma Isännän Pöydässä ja Isännän pöydässä Extra siinä parantuu kävelykyvytön mies kameroiden edessä joten onhan se Jumala olemassa kun henkilön tilasta on olemassa jopa lääkärien todistukset siitä että hän on kävelykyvytön.

Ei siis huijari!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu