Tuliko kaivettua bunkkerit ja hamstrattua ruuat turhaan?
Maailma ei loppunut!
.........
21153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Joo
Viimeinen päivä vasta alkoi.. tehkää parannus ja sulkekaa synnillinen tietokone !
Palstallamme on paljonkin tänään kirjoituksia Maya kalenterissa ilmoitetun 21.12. 2012. ns. "Maailman loppu" päivämäärän suhteen, joka ei sitten toteutunutkaan minkäänlaisen katastrofin tai tuhon skenaarion merkeissä.
Niin kyllähän nykyiset Maya kansan Tietäjät ovat jo kuukausia sitten koittaneet rauhoittaa ihmisiä että tuo päivämäärä ei ole suinkaan mikään tuhon ennuste, vaan muutos parempaan suuntaan maailmassa. Suomen Kansallistietäjä Raakkuna on etukäteen myös ilmoittanut että pikkuhiljaa siirrymme uuteen maailmanjärjestykseen. Kyseessä on siis planetaarinen muutos joka alkaa vaikuttamaan ihmiskunnassa jo ennen tuota ilmoitettua päivämäärää, kuten olemme jatkuvasti huomioineet vanhojen valtarakenteiden toimimattomuutena EU:ssa ja suomessakin. Ja aikaa myöten uudet illuminaatit, eli uuden ajan korkeat hallintohenkilöt muuttavat maailmaa Teokraattisesti, eli Jumal johtoisesti oman ansaitun ohjelmansa/implantin ohjaamana uuden maailmanjärjestyksen NWO:n merkeissä.
Ja olen myös antanut ennusteen että ei ole odotettavissa minkäänlaista katastrofin omaista skenaariota. Ja tarkistettavasti olen ilmoittanut että "Miljoonat sielut tulevat poistumaan kokonaan keskuudestamme" eli maapallon kehitysjärjestelmästä.
Tulette myös huomaamaan että aikaisemmin valtaa pitänyt "Poliisivaltio Suomi" tulee muuttumaan ratkaisevasti oikean lainmukaisen yhteiskuntajärjestyksen mukaan. Ja koko poliisikunta jonka arvioitu miesvahvuus on tällä hetkellä noin 7000 henkilöä, tullaan supistamaan budjetin vaatimalla tavalla oikeiden perusteiden mukaisesti ainakin 3500 henkilöön.
Ei loppunu perkele, turhaan tuli betonibunkkerit valettua ja 5 vuoden ruuat ostettua, noo eikai se auta ku joulua alkaa vietteleen.
Aika ei ole vielä, mayat ovat Amerikkalaisia ja heillä päivämäärä vaihuu vasta myöhemmin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Päivämääräraja
Surkeaa, että palstaa täytetään näillä idioottitason avauksilla.
tarkoittaa, että palsta on täynnä idi...korjaan, ymmärrysrajoitteisia ;-)
pelkkää faktaa.
sitä itseään, ja vajaammat eivät ole löytäneet edes asianmukaista palstaa idioottiavautumiselleen, sitä, jossa on tarkoitus keskustella asiasta. Mutta vajailta ei voi oikean palstan valintaa odottaakkaan.
"Maailmanloppu
2 908 KESKUSTELUKETJUA 4 234 VIESTIÄ
Tuleeko maailmanloppu vai ei? Milloin kaikki loppuu? Keskustele."
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/5073
Ei tällä palstalla useimmat ole tajunnut palstan aihetta enään vuosiin...
Lulee/uskoo, että maa on litteä..
Kyllä se maailmanloppu tulee sullekkin, kuten mullekkin. Se on siinä, kukin heitämme veivimme kukin vuorollamme. Ainakin mulle se on minun maailmanloppuni.
En sitten tiedä noista talousviisaista poliitikoista. Eiköhänse käy 12/nnen kuukauspalkalla osinkotulojen tönkvisteille ja vapaavuorille samoin?
Minä tykkään elää elämäni niin, että en pahemmin valehtele. Noilla voi olla enemmänkin setvimistä väärän ja oikean kanssa.
Jep, ei ole mitään niin helvetillistä, kuin ajatus iankaikkisesta elämästä. Sen sijaan ajatus siitä, että kerran täällä vaan ollaan ja sen jälkeen ei ole mitään, on kaikista lohdullisin ja helpottavin.
Lahjoitin pois kaiken omaisuuteni, pääsimpähän kerrankin eroon kaikesta turhasta...
Voin aloittaa uuden keruun nollasta...
NIINKÖ
Yksi sekainen...
Enpä tiedä... tuli otettua loppuvuodesta tukeva laina ja ryypättyä se melko vähiin. Jos loppua ei tulekkaan taitaa olla vuorossa maksun aika.
No, kyllä pitkän putken jälkeinen darra vastaa sekin melkoista maaimanloppua noin henkilökohtaisella tasolla.
Hihhulilahkolaiset ovat pettyneitä kun heitä ei tempaistukaan ylös, ja nyt joutuvat viettämään joulua kuten normaalit ihmiset.
Älkää vielä juhliko. Talvipäivän seisaus on:
2012: 21. joulukuuta 13:14
Odotelkaa vaan.
kyllä se loppuu! laskelmat meni vain väärin! MAAILMANLOPUN ASIANTUNTIJA Harold Camping sanoi että maailma ei loppunut koska laskelmat oli laskettu väärin!! hän myös sanoi että maailmaloppuu tammikuun 7pv.
ei oo olemassakaan, kun maailmanlopun asiantuntijoita, vanin huuhaa-asiantuntijoita...
Siitä hyvänä esim. olkoon Suomen hallitus.