De-Longhi espressokeitin,rikki? mistä kiikastaa?

Moikka.
Ostettiin DeLonghin keitin ja kokeiltiin tänään. Kahdet ensimmäiset kahvit teki hyvin, toimittiin täysin ohjeen mukaisesti. Nyt, keitin heittää kahviporot suoraan sakkasäiliöön, eli vesi ei edes mene sen läpi eikä kahvia siis tule, onko mikään ideaa mistä vois kiikastaa?
1712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis suomeksi Espresso-keitin kusee vai? Onko kahvikakku tehty liian tiukaksi eikä ole tarpeeksi painetta, että vesi menisi läpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


soldiergirl kirjoitti:

Moikka.
Ostettiin DeLonghin keitin ja kokeiltiin tänään. Kahdet ensimmäiset kahvit teki hyvin, toimittiin täysin ohjeen mukaisesti. Nyt, keitin heittää kahviporot suoraan sakkasäiliöön, eli vesi ei edes mene sen läpi eikä kahvia siis tule, onko mikään ideaa mistä vois kiikastaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu