Suomi verottaa kohta itsensä pihalle, itsekkin olen ostanut ulkomailta verkosta jo pitkään ja nyt varmaan entistä enemmän!!
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/12/1680149/arvonlisavero-nousee---verkkokaupan-pelataan-karkaavan-ulkomaille
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/12/1680149/arvonlisavero-nousee---verkkokaupan-pelataan-karkaavan-ulkomaille
Vastaukset 1
Vanhimmat
juu se ruuhkamaksuvero, ollilan "turhaketyöryhmältä oli kaiken huippu.". nyt siis alunperäinen "ruuhkamaksu peritäänkin kaikilta". Tuleppas Ollila tänne keskisuomeen. Ajellaan pikkuisen ympäri maakuntaa? No- ruuhkamaksuja täällä ei tarvitse, mutta ei täällä ole enää kelvollisia teitäkään, kun kunnossapitomäärärahojakaan ei ole autojen käyttömaksujen muötäkään ollenkaan. Tiet ovat huonompia, kuin -70luvulla. Maksuja tulee maksujen perään.
Me emme maksa helsingin moottoriteiden ruuhkamaksuja.
TULIKO SELVÄKSI!!!