Milloinkahan pankki-saukka

tekopyhä on

niinistö kruunauttaa itsensä Suomen keisariksi kaikessa "vaatimattomuudessaan"?

6

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei se voi koska meillä on jo Euroopan Tsaari ja Suomen Suuriruhtinas Olli I (Renh), joka valtaistuimeltaan lähettelee NKVD-troikkiaan ympäri Eurooppaa varmistamaan, että kaikkien EU-osavaltioiden velat ovat mahdollisimman suuret, jotta työssäkäyvien veronmaksajien rahat eivät menisi, julkisten palveluiden, koulujen, sairaanhoidon, teitten tai muiden tavallista ihmistä hyödyttävien asioiden kehittämiseen ja ylläpitoon vaan lyhentämättöminä Euroopan ylikansallisille yksityisille jättipankeille.

    • sauli sammakko

      Kuminaama-Niinistö ajoi Suomen euroansaan ja maksamaan rahaeliitille miljardin toisensa jälkeen ja sitten tulee vaatimaan nöyrää esiintymistä.
      Mikä on että kaikki johtajamme haluavat nujertaa ja nöyryyttää omaa kansaa ja ulkosuhteisiin ollaan valmiit uhraamaan mitä tahansa.
      Iivana Julman hallintokonsepti pehmopaketissa.

      • no, enhän minä, mutt

        Lähetetään Sauli viemään vaatimatonta demokratiaansa afgaaneilla. Jos nekin sitten heittäytyisivät yhtä vaatimattomiksi kuin Saulikin on.
        Vaatimattomasti samassa jonossa nälkäisten kanssa???????


      • Ehtoolline
        no, enhän minä, mutt kirjoitti:

        Lähetetään Sauli viemään vaatimatonta demokratiaansa afgaaneilla. Jos nekin sitten heittäytyisivät yhtä vaatimattomiksi kuin Saulikin on.
        Vaatimattomasti samassa jonossa nälkäisten kanssa???????

        Oliko se oikein jonossa, vai pelkästään kuvattavana paikalla ?


      • murijaanein maasta
        Ehtoolline kirjoitti:

        Oliko se oikein jonossa, vai pelkästään kuvattavana paikalla ?

        Ilmankos meni demari Lpposen aikana kaikki huonoon suuntaa. Pääministeri Lipponen rakastui lapsivaimoonsa jo naimisissa ollessaan. Kerkiikö siinä euroja pohtia, kun kylmissään tutisee Päivin ikkunan alla ja vanha vaimo senkun kännää!

        Onneksi rauhaa rakastava pressa Halonen hoiteli Afganintanin sotaa ihan paikanpäällä. Suurempi apu siitä oli kuin kalliiksi tulleen Afrikan ulkopolitiikan hoito.


      • harmaa emi
        Ehtoolline kirjoitti:

        Oliko se oikein jonossa, vai pelkästään kuvattavana paikalla ?

        Kyllä se jotain vaatimattomasti puhui kun mikki lyötiin suun eteen


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      14
      2909
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      122
      1310
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1205
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      250
      1056
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      1033
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      952
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      836
    8. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      41
      812
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      806
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      48
      763
    Aihe