http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012122116484328_ul.shtml
Tiedätteköhän lainkaan että Yhdysvaltain Ulkoministerinä toiminut Hillary Clinton on itse vaatinut saada poistua virastaan, niin onpahan mielenkiintoista jos Raakkuna kertoisi palstalla mikä on ollut todellinen Hillary Clintonin virasta luopumiseen. Vai mitä
Tiedätteköhän lainkaan että Yhdysvaltain Ulkoministerinä toiminut Hillary Clinton on itse vaatinut saada poistua virastaan, niin onpahan mielenkiintoista jos Raakkuna kertoisi palstalla mikä on ollut todellinen Hillary Clintonin virasta luopumiseen. Vai mitä
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mielestäni Presidentti Obama on tehnyt erittäin pahan virheen myöntyessään John Kerryn vaatimukseen saada itselleen Yhdysvaltain Ulkoministerin virka.
http://www.indecisionforever.com/blog/2012/01/24/john-kerrys-beaten-up-face-stops-by-the-white-house
http://killingthebuddha.com/mag/damnation/john-kerry-vs-martin-luther/
http://scottystarnes.wordpress.com/2012/12/21/obama-to-nominate-american-troop-basher-johnkerry-for-secretary-of-state/
Ja mitä John Kerry sanoikaan virkansa perusteluksi, kuin että Obama on sen velkaa hänelle, koska hän on toiminut Obaman kanssa harjoitus väittelijänä Romneyta kohdatakseen, ja että hänellä on pitkäaikainen kokemus Ulkoministerin tehtävien hoidosta Afghanistanin ja Pakistanin kentillä. Joop. Joka voidaan kyllä mielestäni varsin hyvin kyseenalaistaa onnistumisen suhteen. Vai mitä.
Joop. Mutta tarvitseeko noita pohtia joulun alla? Hoop.
Miten niin Joulun alla, kun on Joulupäivä.
Eihän nyt ole joulupäivä vaan aatto.
Kyllä se on ihmisillä käytännössä todettu nykyään että nimitys käytäntö on lienee syytä muuttaa, että tänään aattona on se varsinainen Joulupäivä, ja huomenna on Joulupyhä.
Nuo päättäjät muistuttavat jo erehdyttömästi tsombimaailmaa,
Ei ihme että isäklinktonin oli pakko käydä vieraissa
kuva puuttuu
Laita kuva profiiliin sitten olet vielä vakuuttavampi, pakko sun on näyttäytyä jos meinaat presidentin virkaa tulevaisuudessa.
Raakkunalta löytyy kyllä aitoa kunniaa ja kunnioitusta, kunhan on aidon kunnioituksen arvoista.
http://images.google.fi/imgres?q=Ashtar Commands&start=104&num=10&hl=fi&tbo=d&biw=1520&bih=903&tbm=isch&tbnid=x4eX5GwFquaXgM:&imgrefurl=http://www.buzzinemusic.com/reviews/music-review-ashtar-command-american-sunshine-03092012&docid=4DJHPwuMGkW3xM&imgurl=http://1.static.buzzine.com/sites/default/files/imagecache/120x120/pictures/picture-74.jpg&w=120&h=120&ei=L6HIUOCjLez14QSTq4DQDg&zoom=1&iact=hc&vpx=394&vpy=323&dur=580&hovh=96&hovw=96&tx=93&ty=66&sig=101261711904663166791&page=3&tbnh=96&tbnw=95&ndsp=54&ved=
http://www.youtube.com/watch?v=eDd_cNmRqEQ
Kysymys oli vain ja pelkästään siitä, että Hilla joutui olemaan matkoilla liian usein liian kauan ja Bill heilasteli vieraiden pipareiden kimpussa jatkuvasti. Ei sellaista kestä mikään uskollinen perhe-elämä.
Hillakin, tuo vieraiden vehkeiden kestokuluttaja alkoi aatella vanhoilla päivillään, että kulisseja ei passaa kaataa, loppuun mennään vaikka selibaatissa ja niin hän luopuu asemestaan.
Sitä paitsi Obama ei ole huomioinut hänelle mahdollisuutta tällä uudella jatkokaudella. Diili oli vain edellisestä kaudesta.
Väitätkö että Hillary Clintonilla oli Obaman kanssa joku erillinen diili joka oli rajoitettu ainoastaan edelliselle kaudelle, niin ei pidä paikkaansa. Hillary Clinton romahti, ja luopui vapaaehtoisesti korkeasta Ulkoministerin virastaan.
Hillary Clintonin ikä on 65 joten en yhtään ihmettele että haluaa raskaasta ja paljon matkustamista vaativasta työstä jo eläkkeelle, kun on vielä sen verran terve että jaksaa jotakin tehdä!
Hän on tähän mennessä kaikkein eniten matkustanut Yhdysvaltojen ulkoministeri ja hänen onkin sanottu "asuneen virkalentokoneessaan" yhteensä useamman kuukauden edestä viime vuonna.
lkoministerin virkakone on isokokoinen Boeing 757 matkustajakone jossa on toimistot ja nouvotteluhuoneet ulkoministerille ja ulkoministeriön virkamiehille.
http://www.state.gov/img/09/32198/clinton_plane_netherlands_600_1.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-X4LG78OLTUw/TtdauDrDCwI/AAAAAAAABQ0/lVsAhIiQVX4/s640/hillary-clinton-arrives-to-naypyitaw-1.jpg
http://www.shoppingblog.com/2012pics/secretary_of_state_plane.jpg
Presidentin ja ulkoministerin koneet samalla lentokentällä.
http://nicholaskralev.com/wp-content/uploads/2010/11/PEK-015.jpg
kauan näkynyt raaka väsymys. vanha kroppa ei vain kestä,vaikka äly pelaisi.
toivotaan billyn haleja ainakin 1v., muuten emäntä voi hajota kokonaan.
laji on rankka tuolla iällä,aina "tienpäällä ja oikeassa". hulluksi siinä tässä maailmassa tulee.
Olet helsingin poliisi, ja taidat puhua omasta puolestasi, vai