4 Maailma: klo 22:00 Darwinista ohjelmaa

Charles Darwin ja luonnon sukupuu. Kreationismiakin käsitellään ohjelmatietojen mukaan.

Klo 22-23 tänään 24.12.2012.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

KERRO NYT KANAVAKIN. UUNO.

Äänestä
  • ''4 Maailma''
    AVAA SILMÄSI, TAUNO.

    Äänestä

Aloittaja

Joulunpyhinä näkyy ainakin antennitalouksissa ilmaiseksi monet maksukanavat, jotain kymmenkunta täälläpäin, maan korvessakin.

Eipä tuo niin ihmeellinen ollut. Vähän Darwinin elämästä ja evoluutioteorian alkuvaiheista ja perusteista. Kreationismiakin sivuttiin.

Kertojana David Attenborough.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kekek-kekek kirjoitti:

Charles Darwin ja luonnon sukupuu. Kreationismiakin käsitellään ohjelmatietojen mukaan.

Klo 22-23 tänään 24.12.2012.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu