Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Mies - kiinnostaako oikea?

Miehet, jotka tykkäätte pyllynne hyväilystä/pyllyynne naimisesta (dildo/strap on/yms), houkutteleeko ikinä kokea miltä oikea kulli tuntuu perseessä? Tuntuuko oikea paremmalta?

Oletko naisen kanssa seurusteleva mies kokeillut seksiä miehen kanssa saavana/antavana osapuolena seurustelun aikana? Naisesi tiesi/ei tiennyt?

Kysyjä: nainen
199845
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

seurustelen naisen kanssa mutta tekis mieli kokeilla miestä, löytyykö vaan sitä rohkeutta sitten tarpeeksi. Tykkän molemminpuolisesta anus-panoista, sen tietää myös naiseni kuka käyttää asiaa välillä hyödykseen dildolla yms.

Äänestä
  • Seurustelen ja yhteisestä sopimuksesta (hän ehdotti) mieheni oli saavana osapuolena. En ollut mukana. Jos tapaus uusitaan, olisi oikeastaan melko mukavaa katsella vierestä ja leikkiä itselläni ja ehkä mennä mukaankin jossain vaiheessa. Haluaisitko olla miehen kanssa antavana/saavana osapuolena?

    Äänestä

Miksi miehet, jotka haluavat kokea miltä oikea tuntuu, leimataan usein homoiksi? Hetero-naista ei kuitenkaan niin helposti leimata lesboksi, jos hän haluaa kokeilla naista...

Äänestä

rujo, karvainen äijä ei kiinnosta, sellainen olen itse.
Kaunis shemale saisi kyllä panna peppuun ja siltä voisin suuhunkin ottaa.

Äänestä
  • kroppaa.

    Äänestä

  • Miksi raja menee siinä, että shemalen kulli kelpaa mutta miehen ei? Toivottavasti vastaat...

    Äänestä

  • mies olisi ns. kaunis mies... Kaikki karvat esim. ajeltu ja siro muutenkin rakenteeltaan... Tai sitten mallimainen mies?

    Äänestä

  • Achtung kirjoitti:

    mies olisi ns. kaunis mies... Kaikki karvat esim. ajeltu ja siro muutenkin rakenteeltaan... Tai sitten mallimainen mies?

    Itsellä vain tuntuu että oikea mies samassa sängyssäkin vie kaikki halut, muuten kyllä kulli kelpais.

    Äänestä

mua on nainut mies peppuun ja se tuntui hyvältä!

Äänestä
  • Eli onko nainen nainut sua ikinä peppuun (strap on)? Eli osaatko kommentoida kumpi on parempi, oikea vai nainen strap on :illa?

    Äänestä

  • kerran oon saanut sauvan peppuun.ei ollut oma muija.otettasko erä nettisexiä? osoite?

    Äänestä

  • bi-boy kirjoitti:

    kerran oon saanut sauvan peppuun.ei ollut oma muija.otettasko erä nettisexiä? osoite?

    Taidan ihan pitäytyä tässä liveseksissä kullan kanssa... =)

    Äänestä

oikea on musta parasta!

Äänestä

Itse tykkään kyllä ottaa naiseltani dildoja , sormia tai muita vihanneksia sisääni, mutta se että mies työntyisi sisääni lähinnä etoo minua. Aiemmin oon kirjoittanu täälle palstalle että oma muija saa työntää vaikka aidan seipään sinne jos se häntä kiihottaa, huomaa häntä, oma kiihotukseni jää aina välillä taka alalle mutta ei aina.

Äänestä
  • Ovatko vihannekset mukavia peppuleikeissä mielestäsi? Heitättekö ne käytön jälkeen pois vai syöttekö (siis jos on esim kortsulla suojattu) tms.? Itse en ole vihanneksia vielä kokeillut käytännössä... Mielessä on kyllä käynyt... Aikaisemmin joku mainitsi, että shemale saisi naida... Entäs sinua?

    Äänestä

  • achtung kirjoitti:

    Ovatko vihannekset mukavia peppuleikeissä mielestäsi? Heitättekö ne käytön jälkeen pois vai syöttekö (siis jos on esim kortsulla suojattu) tms.? Itse en ole vihanneksia vielä kokeillut käytännössä... Mielessä on kyllä käynyt... Aikaisemmin joku mainitsi, että shemale saisi naida... Entäs sinua?

    Vihannekset ovat usein parempia kuin dildot. Osa dildoista on liian pehmeitä, niistä ei saa järeän erektion tunnelmaa.

    Itse suosin kurkkua. Sopivan muotoinen (käyrä) ja kookas. Haasteellinen. Kurkkukäsittelyn jälkeen tuntuu todellakin saaneensa jotain sisäänsä.

    Äänestä

Itse seksipalveluja tarjoavana olen tavannut useita tämän tyyppisen mielihalun omaavia miehiä. Kaikille yhteistä tuntuu olevan se, että kalua ei haluta saada mieheltä vaan naiselta. Tällä ilmeisesti halutaan häivyttää homoseksuaalinen piirre aktista.

Toisaalta monikaan shemale-panosta haaveileva mies ei tajua taas sitä, että moni transnaisista ei voisi vähempää välittää miehen panemisesta. Itsekin olen vastentahtoisesti tämän kikan opetellut ja nyt jo myönnän pitäväni siitä.

Ehkä, tavallaan, sekä mies että minä olemme/olemmeolleet estojemme uhreja. Itse olen ajatellut panijan roolin vähentävän naisellisuuttani kun taas mies ajattelee ilmeisesti pantavana olemisen vähentävän miehisyyttään.

Onko sitten näistä rooleista kiinnipitäminen mielekkäämpää kuin nautinnoille antautuminen? Sitä voi jokainen miettiä tykönään.

Äänestä

Lisää mielipiteitä miehet... Ja saavathan tietysti naisetkin kommentoida...

Äänestä

kyllä.juu kiinostaa voisitko otaa yhteyttä hoidettaisiin homma loppuun--siis peppuun

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Achtung kirjoitti:

Miehet, jotka tykkäätte pyllynne hyväilystä/pyllyynne naimisesta (dildo/strap on/yms), houkutteleeko ikinä kokea miltä oikea kulli tuntuu perseessä? Tuntuuko oikea paremmalta?

Oletko naisen kanssa seurusteleva mies kokeillut seksiä miehen kanssa saavana/antavana osapuolena seurustelun aikana? Naisesi tiesi/ei tiennyt?

Kysyjä: nainen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu