Joko korruptio on edenny Jumalaan asti?

Yrittikö tässä nyt joku hihu lahjoa Jumalan? Shekit vain sattu löytään ihminen. Olipa huono säkä:D

http://www.kauppalehti.fi/etusivu/yllattava loyto itkumuurista 500 miljoonaa/201212328633
462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Rabinovitch uskoo, että shekkien kirjoittaja halusi luovuttaa kaiken omistamansa maailmankaikkeuden luojalle."

Juuh... :D

Äänestä
  • Nyt kannattais kyllä krisuhihujen olla vähan varpasillaan sen Jumalan suhteen. Jos se oikeesti on korruptoitunut, niin tässäki tapauksessa lahjoja oli varmaan juutalaishihu, sehän on niitten pyhä paikka toi itkumuuri. Tie miten kauan tätä lahjontaa on jatkunu.

    Kun shekki muuriin vilahtaa, niin sielu taivaaseen livahtaa!
    :D

    Äänestä

Mitäpä uutta Jumalan lahjominen olisi. Raha vain lienee väärä väline. Ainakin Raamatun mukaan paremmin tehoaa rasvainen lammas käristettynä.

Äänestä

Katteettomille lupauksille katteettomia sekkejä. Sekkien jättäjä on ollut jyvällä asioista. Hyvä pila. Papit nuolassu ennen ku tipahti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


no voe voe kirjoitti:

Yrittikö tässä nyt joku hihu lahjoa Jumalan? Shekit vain sattu löytään ihminen. Olipa huono säkä:D

http://www.kauppalehti.fi/etusivu/yllattava loyto itkumuurista 500 miljoonaa/201212328633

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu