kannattaa ottaa opiksi

mitä rotujensekoittaminen ja kansojen siirteleminen sai aikaan Neuvostoliitossa. Sen vallan ihailijat ovat täälläkin vallassa maahanmuutto asiassa.
572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

USA:ssahan tuota on tapahtunut jo paljon kauemmin. Samoin Ranskassa, Italiassa, Brasiliassa, Argentiinassa, Malesiassa,... tai oikeastaan kaikkialla maailmassa.

Äänestä
  • ja tuloksena ollut kaikkialla väkivaltaa rotujen välillä.

    Äänestä

Huomattavan paljon enemmän väkivaltaa rotujen välillä on ollut ns. apartheid-periaatteita noudattavissa maissa.

Äänestä
  • noudatetaan Suomessa.

    Täällä sitä vain kutsutaan "positiiviseksi syrjinnäksi".

    Äänestä

  • Etelä-Afrikka on esimerkki siitä mitä tapahtuu kun sinne tuli maahanmuuttajia. Siellä alkuperäisasukkaat orjuutettiin ja maahan luotiin maahanmuutajien toimesta harvainvalta. Euroopassa kehitys menee vääjäämättä samaan suuntaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pikkustalinit kirjoitti:

mitä rotujensekoittaminen ja kansojen siirteleminen sai aikaan Neuvostoliitossa. Sen vallan ihailijat ovat täälläkin vallassa maahanmuutto asiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu