ANTAISITKO SINÄ ANTEEKSI ?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012122116482933_uu.shtml

näin raakoja tekoja?

Lusittuaan 10 vuotta pääsee sitten ehdolliseen ja tappamaan taas....
14101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

"Mies tuomittiin aikanaan pariskunnan murhasta elinkautiseen vankeuteen"
"Veriteot tehtiin elokuussa 2001 Lopella"


ja nyt vapaaksi?

Äänestä

onko siis suomalaisen elinvuosi ennuste 12 vuotta?

Äänestä
  • Se on nuorten rikollisten elinkautinen.

    Äänestä

Tuollainen kylmä tappaja saisi lusia 40 vuotta! Liian vähällä pääsee!

Äänestä
  • Syvästi halveksin oikeuslaitoksemme päätöksiä päästää kylmäveriset tappajat vapauteen, elinkautinen on pelkkä vitsi jos kahden ihmiset julmasta taposta ja ruumiiden pilkkomisesta yms pääsee vapauteen jo 10vuoden kuluttua ja pari muuta osallista ovat jo vapaudessa.

    Näin sairaat rikolliset pitäisi sulkea ainakin 40 vuodeksi vankeuteen.

    Taas ymmärretään ja hyysätään tappajaa,viis siitä vaikka 2 menetti henkensä ja muille koitui suuria traumoja ja varmasti katkeruutta ja vihaa oikeuslaitoksemme päätöksiä kohtaan.

    Äänestä

En antaisi,miksi antaisin anteeksi teon josta tekijä pääsee kärsimättä tuomiota joka hänelle on langetettu rikoksestaan.

Äänestä

Ja eikös se ollut kyse Heinon ja poikien välisistä kännykkäkaupoista ? En puolusta poikia , teko on pysyvä . Mikä laukaisi tilanteen ?

Äänestä

Kyllä kahden ihmisen hengestä kymmenen vuotta on maksimimääriä vuosituomioittain katsottuna toinen vaihtoehto olisi ollut elinkautinen 13 vuotta

tuomion on sovittanut eli vapaa älkää te provosoiko enää ryhtymään lynkkaajiksi siitä voi itse joutua vaikeuksiiin

Äänestä
  • Mikäs hyysäripelle siellä singahtelee!Pidä turpas tukossa kun et mistään mitään tiedä!

    Äänestä

Oikeusvaltionirvikuva on tämä

Äänestä

En antaisi vaan tappaisin hänet, kossu naamaan jaautolla ylitse.
Sakkoa tulisi n200€

Äänestä

Nuorten erehdys, hyvä että vapautuu.

Äänestä
  • Hammurabin laki on ollut ainoa oikeuden mukainen rangaistus. "Nykyrangaistukset" ovat uhrien ja omaisten pilkkaamista. Ehdonalainen pitäisi muutenkin poistaa täysi-ikäisiltä, se on täyttä pelleilyä.

    Äänestä

Edelleenkin , miksi pojat tekivät tämän teon ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En hyväksy ehdollist kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012122116482933_uu.shtml

näin raakoja tekoja?

Lusittuaan 10 vuotta pääsee sitten ehdolliseen ja tappamaan taas....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu