HupsistaKeikkaa

Ensin loppui Suomesta rehellinen työnteettäminen sen seurauksena loppui rehellinen työnteko ja nyt olemme tilanteessa että kaikki työ on Suomesta loppunut.

ps. äänestän Kokoomusta myös ensi vaaleissa.
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomeen on ilmestynyt karmea määrä köyhiä ja huono-osaisia, Intiastako ne ovat tänne tulleet? Ihonväri vähän ihmetyttää.. Bigmentti johtunee Intian koillisosan pilvisyydestä? Eihän Suomessa voi olla Suomalaisia Köyhiä?

Äänestä

No taidan työkavereitteni kanssa olla ainutlaatuinen poikkeus jos kerran työt muilta loppuneet. Meillä vielä töitä mutta kai nekin kohta sitten loppuu....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin siinä kävi kirjoitti:

Ensin loppui Suomesta rehellinen työnteettäminen sen seurauksena loppui rehellinen työnteko ja nyt olemme tilanteessa että kaikki työ on Suomesta loppunut.

ps. äänestän Kokoomusta myös ensi vaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu