Siskoni on teennäinen p####!!

roskasäkki

Oli taas näitä ihania pyhiä milloin vietetään koko joulu perheen kanssa. Perheellä tarkoitan sisaruksiani,heidän avopuolisoitaan,lapsia,vanhempiani ja isovanhempiani.
Meille on todella suuri perhe,sisaruksia on pelkästään jo 6 kappaletta.

Olemme kaikki olleet todella hyvissä väleissä ihan pienestä saakka.Äitimme kasvatti meidät yksin ja sai meistä kaikista ns.normaaleja.
Käymme kaikki töissä,emme käytä liikaa alkoholia,emme käytä huumeita jne..
Vanhin veli on ainoa,joka on pitänyt viime vuosina etäisyyttä aika paljon..En tiedä miksi.

No mennäänpäs asiaan.. Viimeiset 5 vuotta yksi näistä rakkaista sisaruksistani käyttäytyy todella ilkeästi minua kohtaan. Aina,kun on jokin juhla tai pyhä niin hän rupeaa riitelemään ja haluaa pahoittaa tahallaan mieleni. Joka ikinen pyhä ja juhla hän saa minut itkemään ja pahan olon pitkäksi aikaa.
Hän haukkuu ulkonäköäni ja vaatteitani. Isoin syy tähän hänen käytökseen on mukamas se,että
isäni on auttanut minua ja lapsiani todella paljon rahallisesti.
Olen yksihuoltaja ja minulla on 3 lasta.
Siskoni on siis katkera siitä,että lapsillani on ollut perustarpeet ja hänen lapsillaan hienoimmat vaunut ja ym tavarat/vaatteet mitä kaupasta saa. Hänen mielestä ei siis isäni olisi saanut auttaa minua.

Siskoni ei enään vastaa puhelimeen eikä viesteihin(ei ole vastannut noin 3 vuoteeen). Kysyin jouluna häneltä,että mikä tähän on syy niin hän sanoi,että ei halua olla yhteyksissä minun kanssa. Ja syy on tähän isäni käytös lapsiani kohtaan(eli kun hän on auttanut todella paljon rahallisesti minua ja perhettäni).
Eli siskoni on esittänyt nämä vuodet,kun olemme nähneet ja nyt sanoi suoraan,että ei halua olla tekemisissä.Vuosikaudet siskoni on soittanut ainoastaan silloin,kun tarvitsee lapselleen hoitajaa,olen aina suostunut.

Eli haluaisin kuulla ulkopuolisilta mitä minun kannattaisi tehdä. Ei vaan henkisesti jaksaisi tätä enään. Ja kun joka kerta,kun hän pahoittaa mieleni se vaikuttaa myös lasteni jouluun,juhannukseen jne..

Vielä pieni selvennys tekstiin. Kaikki sisarukseni ovat yli 30-vuotiaita,kuten minäkin.Eli ei ole kysy mistään teini käyttäytymisestä.

0

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

        "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
        Maailman menoa
        237
        45139
      2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

        Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
        Maailman menoa
        120
        25951
      3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

        Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
        Maailman menoa
        321
        15629
      4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        161
        10772
      5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

        Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
        Maailman menoa
        122
        9697
      6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

        Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
        Maailman menoa
        36
        9121
      7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

        IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
        Maailman menoa
        82
        8451
      8. 238
        6808
      9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        219
        6463
      10. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

        KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
        Maailman menoa
        30
        6463
      Aihe