Siskoni on teennäinen p####!!

roskasäkki

Oli taas näitä ihania pyhiä milloin vietetään koko joulu perheen kanssa. Perheellä tarkoitan sisaruksiani,heidän avopuolisoitaan,lapsia,vanhempiani ja isovanhempiani.
Meille on todella suuri perhe,sisaruksia on pelkästään jo 6 kappaletta.

Olemme kaikki olleet todella hyvissä väleissä ihan pienestä saakka.Äitimme kasvatti meidät yksin ja sai meistä kaikista ns.normaaleja.
Käymme kaikki töissä,emme käytä liikaa alkoholia,emme käytä huumeita jne..
Vanhin veli on ainoa,joka on pitänyt viime vuosina etäisyyttä aika paljon..En tiedä miksi.

No mennäänpäs asiaan.. Viimeiset 5 vuotta yksi näistä rakkaista sisaruksistani käyttäytyy todella ilkeästi minua kohtaan. Aina,kun on jokin juhla tai pyhä niin hän rupeaa riitelemään ja haluaa pahoittaa tahallaan mieleni. Joka ikinen pyhä ja juhla hän saa minut itkemään ja pahan olon pitkäksi aikaa.
Hän haukkuu ulkonäköäni ja vaatteitani. Isoin syy tähän hänen käytökseen on mukamas se,että
isäni on auttanut minua ja lapsiani todella paljon rahallisesti.
Olen yksihuoltaja ja minulla on 3 lasta.
Siskoni on siis katkera siitä,että lapsillani on ollut perustarpeet ja hänen lapsillaan hienoimmat vaunut ja ym tavarat/vaatteet mitä kaupasta saa. Hänen mielestä ei siis isäni olisi saanut auttaa minua.

Siskoni ei enään vastaa puhelimeen eikä viesteihin(ei ole vastannut noin 3 vuoteeen). Kysyin jouluna häneltä,että mikä tähän on syy niin hän sanoi,että ei halua olla yhteyksissä minun kanssa. Ja syy on tähän isäni käytös lapsiani kohtaan(eli kun hän on auttanut todella paljon rahallisesti minua ja perhettäni).
Eli siskoni on esittänyt nämä vuodet,kun olemme nähneet ja nyt sanoi suoraan,että ei halua olla tekemisissä.Vuosikaudet siskoni on soittanut ainoastaan silloin,kun tarvitsee lapselleen hoitajaa,olen aina suostunut.

Eli haluaisin kuulla ulkopuolisilta mitä minun kannattaisi tehdä. Ei vaan henkisesti jaksaisi tätä enään. Ja kun joka kerta,kun hän pahoittaa mieleni se vaikuttaa myös lasteni jouluun,juhannukseen jne..

Vielä pieni selvennys tekstiin. Kaikki sisarukseni ovat yli 30-vuotiaita,kuten minäkin.Eli ei ole kysy mistään teini käyttäytymisestä.

0

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

        "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
        Maailman menoa
        69
        2372
      2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

        Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
        Maailman menoa
        251
        2367
      3. Onko kivaa jättää

        elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
        Ikävä
        120
        1558
      4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

        Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
        Maailman menoa
        41
        1395
      5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

        Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
        Maailman menoa
        64
        1357
      6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

        Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
        Ikävä
        133
        1329
      7. En kerro nimeäsi nainen

        Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
        Ikävä
        71
        1230
      8. Auta mua mies

        Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
        Ikävä
        82
        1019
      9. Olet kiva ihminen

        En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
        Ikävä
        73
        999
      10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

        Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
        Kaste
        102
        999
      Aihe