Tämmöiset sairaat hullut pitäisi karkottaa pois maasta. Jos tyttö tuomittaisiin vankilaan Venäjälle, todennäköisesti raiskattaisiin ja pahoinpideltäisiin siellä mikä olisi aivan oikein. Maastakarkotusten pitää koskea myös Suomessa syntyneitä eikä mikään saa estää näiden sairaiden hullujen karkotusta.
http://metro.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/teinitytto_pahoinpiteli_miehen_asematunnelissa/
http://metro.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/teinitytto_pahoinpiteli_miehen_asematunnelissa/
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mistä nimimerkki on päätellyt, että tyttö kuuluisi vankilaan Venäjälle? Pitäisikö jokainen pahoinpitelijä toimittaa Venäjälle? Alkaisi Suomessa väkiluku harveta. Ottaisiko Venäjä edes vastaan joukkoa suomalaisia pahoinpitelijöitä, heillä kun on heitä omastakin takaa?
Jätetään sivuun se pieni tekninen ongelma, että tyttö pakeni paikalta, joten poliisi ei voi edes kuulustella häntä.
Mikä tuon epäillyn etnisyys on? Tuon lehden kommenteista oli sensuroitu pois kaikki viittaukset etnisyyteen?
Voi sanoa, että rikollisia suojelevat toimittajat ja sensorit ovat itse rikollisia ja osavastuussa tällaisista teoista. Kyllä on median moraali alhaalla, kun asettuu rikollisten puolelle.
Tyttöparka vain puolustautui raiskaajaa vastaan. Älä aina usko mitä joku juopunut äijänköriläs kertoo.
Kunhan nyt saataisiin ensin karkoitettua edes rikollinen nuoriso® niin ei tarvitse omia karkoitella.
Jos halutaan karkotella rikollisia nuoria, niin aineistoa löytyy joka päivä lehdistä:
"Poliisi otti illalla kiinni kaksi jyväskyläläistä miestä, joita epäillään molemmista ryöstöistä. Miehet ovat synyneet vuonna 1988 ja 1993." Aamulehti
"23-vuotias mies oli noussut autosta, kun hänelle tuntematon mies hyökkäsi hänen kimppuunsa. Hyökkääjä huusi miehelle ja löi tätä nyrkillä päähän kolmesta viiteen kertaa. Sen jälkeen uhri pääsi autoonsa turvaan." Etelä-Suomen Sanomat
"Poliisi epäilee pahoinpitelystä miestä, joka oli tullut asunnolle kyläilemään. Poliisin mukaan mies oli riitaantunut asunnossa olleen naisen kanssa. Naista oli kuristettu ja potkittu vartaloon. Lisäksi häntä kohti oli huidottu kääntöveitsellä." Etelä-Suomen Sanomat
"15-vuotias nappasi isän BMW:n avaimet – takaa-ajo poliisin kanssa" Uusi Suomi
Ja niin edelleen ja niin edelleen - nämä ovat parin viime tunnin ajalta.
voi lukea, että molemmat ovat tod.näk. mamuja, koska suomalaisuutta ei mainittu.
Ai ne kaksi jyväskyläläistä? Montakohan maahanmuuttajaa Jyväskylässä asuu versus ns. "suomalaisia" nuoria?
Entä ne muut mainitut?
Ilmeisesti myytit maahanmuuttajien rikollisuudesta syntyvät siitä, että joka kerran, kun uutisessa ei erikseen mainita kansallisuutta, syylliset ovat automaattisesti mamuja. Vau.
erään jyväskyläläismiehen tekosista:
http://m.suomi24.fi/node/11151283
Sehän on syytön, tuo on minun nuorin poikani: