Olen juuri Tampereelle muuttanut noin 50-v. sinkkunainen. Minne kannattaisi mennä uutta vuotta vastaanottamaan, jossa jotenkin sopisi joukkoon yksinkin mennessään ja voisi bailata rennosti? Vaikka joku baari tai klubi kävisi.
Uuden vuoden vastaanotto Tampereella?
Raija Taimi
3184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Legendaarisen tamperelaisen Ravintola Hämeensillan vanhoihin tiloihin avataan perjantaina 24.8.2012 Nightclub Tähti niminen, iskelmämusiikkiin keskittyvä tanssiravintola.
Pitkään Oulussa toiminut Nightclub Tähti laajentaa toimintaansa Tampereelle ja on remontoinut kesän aikana jonkin aikaa tyhjänä olleen, Suomen Pankin talon, ylimmän kerroksen tilan.
Ravintolan osoite on Hämeenkatu 13 ja tie katutason aulasta ylimpään kerrokseen käy kahdella pikahissillä kuin Näsinneulassa. Ravintolasta avautuvat huikeat näkymät Tammerkoskeen ja Tampereen Keskustorille päin.
Viikonvinkit.fi suosittelee vierailua jo pelkästään näkymien takia, mutta ravintolassa tullaan myös näkemään syksyn aikana nimekkäitä esiintyjiä kuten Suvi Teräsniska, Anne Mattila ja Mamba, jotka vetävät tanssikansaa kohti Tampereen kattoja.
Lisätietoja ja keikkakalenteri: http://www.nightclubtahti.fi/tampere/
Vanha monttu, se on tasokas ja erittäin siisti ja ihanalta tuoksuva paikka. Sinne siis suosittelen menemään EHDOTTOMASTI.
Eipä ole tullut käytyä, mutta taidat silti veetuilla, aivan räkäporukalta näyttää.