vuokra-asunto

mistä lempäälästä kannattas ,vuokrata asunto muutan paikkakunnalle,vuoden alusta.
20764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Sääksjärvi tai keskusta. Ihan hirveesti noita vapaita vuokra-asuntoja ei liene tarjolla.

Äänestä
  • onks kunnalla mitään tarjolla lempäälässä mihin pääsis äkkiä. mistähän sais tietoa,asun ensin kaverin tykönä,muttei siekään voi pitkään punkata.

    Äänestä

Uskoisimpa että kunnan asuntoihin on pitkä jono, aina sen suuntasta se on ollut jo aikas kauan. Vuokra-ovessa sen sijaan näytti olevan viisi asuntoa tarjolla Lemppälän alueella tällä hetkellä.

Äänestä

Paljonko on varaa maksaa? Kerro summa niin katsotaan mitä löytyy. Maksatko tilille vai käteisellä?

Äänestä

käteisellä ja riippuu summa siitä mitä on tarjolla

Äänestä
  • Mistäs sitä käteistä oikein työstät? Hähä?
    Kerro meille?

    Äänestä

Raha on käyttöä varten.

Äänestä

niin työ on sellasta,että välillä siinä voi kädetkin likaantua,ja välillä tulee ihan hikikin.siitä saa rahaa palkaksi,millä voi maksaa vaik vuokransa.mutta työ on sulle varmaan ihan tuntematon käsite ja haen pientä kaksioo.

Äänestä
  • Minulla saattaisi löytyä pieni näpsäkkä kaksio.
    Sen vuokran eteen on löydyttävä myös palkkatodistus mistä
    työstä raha tulee...
    Oletko muuten usein kova hikoamaan???
    Asuntohan on siisti kunnoltaan.

    Äänestä

en hikoile helposti ja todistukset löytyy missä päin tää asunto on?

Äänestä
  • Ok. Hyvä, asunto sijaitsee vesilahdessa, Narvan markkinoiden vieressä.
    5 kk voukratakuu, ei eläimiä, ei tupakointia, ei alkoholia.

    Äänestä

taidat olla ihan pimee.mitä mää paskalla teen kun ei mulla peltookaan oo.taitaa olla teltta vesilahden rämsöön perämettässä.ei kiitos.

Äänestä
  • Juu, ei taida olla sitä työpaikkkaaa, eikä todistusta hikoilusta.
    No otan seuraavan hakijan asuntoa katsomanaan. Tämä on laadukas asuntola, jossa ei suvaitya siveettömyyksiä.

    Äänestä

onnea vaan yritykselles yritä löytää uus uhri

Äänestä
  • No toinen pikkunätti asunto löytyis myös. Kiinnosttaako?
    Tämä sijainti olla enempi keskustan läheisyydessä...

    Tähän vaaditaan jo luotettavuutta.

    Äänestä

  • laagestram.... kirjoitti:

    No toinen pikkunätti asunto löytyis myös. Kiinnosttaako?
    Tämä sijainti olla enempi keskustan läheisyydessä...

    Tähän vaaditaan jo luotettavuutta.

    missäs päin tää toinen sijaitsee ,onko sekin vesilahdessa,kun olen nyt lempäälässä eikä oo autoo,ja pitää töissä käydä .kiinnostaa kyllä.

    Äänestä

Minä vuokraan matkailuautoni jollekkin koko kesäksi,jos hinnoista sovitaan.Liian korkea vuokra ei tule olemaan este,vaan on parempi jos on sama vuokralainen koko kesän,niin autokin varmasti pysyy ehjempänä.Itse en ehdi,enkä tartte sitä jotenka tarvitsevalle tilaisuus päästä vaihtamaan maisemaa kesäksi.

[email protected]

Äänestä

Jostain talosta kannattaa vuokrata. Muut vaihtoehdot ovat aika epämukavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toiveikas kirjoitti:

mistä lempäälästä kannattas ,vuokrata asunto muutan paikkakunnalle,vuoden alusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu