Omakotitaloni edestä on katuvalot ollut rikki noin puolitoista kuukautta ja olen jo kolmesti laittanut sähköpostiviestiä kyseisestä palaneesta lampusta nokian kaupungin rikkoutuneista katuvaloista tarkoitettuun sähköpostiin. Mitään ei kuitenkaan ole tapahtunut. Onko muilla kenties samanlaista kokemusta ja millä aikataululla sähkömiehet ovat tulleet lampun vaihtamaan?
Rikkinäiset katuvalot
ei toimi
9243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Samaa olen kuullut muiltakin Nokialaisilta. Palvelu hidasta.
Laita viesti suoraan tekniikan osaston johtajalle Simo Latvalle niin alkaa tapahtumaan!
Kuules nyt Pertsa. Ei tämän tason asiat kuulu päällikkötasolle. Tiemestarille kyllä, mutta kun sellaista ei ole. Kellekkään ei kuulu olla oma-aloitteinen. Piste
Simo Latva on tekniikan osaston aikaansaavin ja aloitteellisin henkilö! Turha teidän on muuta väittää. Olin 90-luvun lopulla kaavapuolella töissä ja tiedän mistä puhun. Piste.
Vesilahressa ei ole ollenkaan katuvaloja ja silti nährään kulkea. Säästööhän siitä tulee veronmaksajille kun ei valot pala yän ja päivän kanssa alvariinsa.
Eikös siellä Vesilahden säkkipimeydessä veroprosentti ole kuitenkin suhteellisen korkea ja talous pahsti kuralla?
Kerrotko vielä, miksi SOKEA toivoisi katuvaloja korjattavaksi?
Ja kun ei ole ruokaa , niin syälään sulenlihaa.
ONHAN NOKIALLA KUITENKIN VARAA POLTTAA VALOJA SARPATINHARJULLA YÖTÄ MYÖTEN......HIIHTOLADULLA MEINAAN......