Muisteletko mielelläsi ensimmäistä kumppaniasi

Miettiväinen

ja neitsyyden "menetystä"? Vai onko se asia, jota et erityisesti halua ajatella tai muistella?

21

2377

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eläkeläinen 70

      haluan ajatella ei se oikein epämiellyttävää ollut Olin esimmäistä kertaa miehen kan
      sa jolloin laukesin jatkan huomenna

    • nuorempi

      toisaalta muistelee, toisaalta ei
      itelläni se oli kokemuksena kuitenkin hyvä ja tuli sitten kun olin ite valmis. tosin ko. partnerin kanssa on välit tulehtunu nyt jo jonkun aikaa, itellä on ollu toinen tyttökin nyt jo muutaman kuukauden, vanhan kanssa ei oo tullu ees puhuttua. mutta siltikin huomaa välillä että kyllä sitä ensimmäistään muistelee, onhan se silti se ensimmäinen.

    • Vastaaja2

      Vaikea olla muistelematta, kun edelleen ollaan saman henkilön kanssa yhdessä. :D Ja ihan lämmöllä muistelen ja vaikka seurustelu suhde joskus päättyisikin niin varmasti lämmöllä muistaisin edelleen. Ei kaduta. :)

    • Haniliini

      Olen vielä saman kanssa, joka neitsyyteni sai, joten vaikeaa olla muistelematta. Hyvä kokemus oli, enkä kadu siitä mitään. Mies suhtautuu kyllä varmaan ekaan kertaani "rauhallisemmin" näin jälkeen päin tai muistelee sitä yhtenä sessiona muiden joukossa.

    • :))

      En muistele.. Ensimmäinen kerta oli kolme vuotta vanhemman lutkan kanssa kännissä sen kämpillä, suihinoton jälkeen nuorena ja aivan vitun tyhmänä paljaalla laitoin sisään vaikka ei todellakaan olisi kannattanut.. Onneksi kun vähän järkeä tuli niin älysi itsekkin miten vitun tyhmä oli ja huh säikähdyksellä selvittiin terve olen vielä molemmista päistä, testattu on ! Paikallinen lortto oli kyseesä siis joka pani kaikkea mikä liikkuu ja ei tykännyt ollenkaan kortsuista !

    • outolintu.,

      Oon varmaan melko erikoinen tapaus, kun en muista 1. yhdyntääni, eikä se johdu siitä, et olisin ollut kännis, en vain muista. Tiedän kyl suunnilleen ajankohdan, toki kumppanini, mut en muista ihan varmasti esim. sitä, kumman luona se tapahtui, tai missä asennossa olimme, jonkinlainen mielikuva mulla on, mut en voi olla varma. Sen sijaan 1. seksikokemukseni muistan hyvinkin, samaisen ihmisen kanssa harrastimme suuseksiä.

    • Kajana85

      Kyllä, mikäpäs siinä. Olin 17-vuotiaasta asti seurustellut muutamien poikien kanssa, pisimpään yli vuoden. Ei vaan tuntunut siltä, että olisi ollut halukas menemään yhdyntään asti, vaikka tehtiin kaikenlaista muuta. 24-vuotiaana päätin tehdä sen miehen kanssa, joka antaisi minun päättää etenemistahdista. Kolme kuukautta nukuttiin viikonloput yhdessä. Ihanan huomaavainen ja hellä, minä malttamattomampi. Yhdessä toista vuotta ja sitten erottiin ystävinä kumpikin tahollemme. Nyt kymmenien vuosien päästä meillä on alullaan jotain erityistä. Olemme tapailleet pari kuukautta ja edenneet halailun asteelle. Toinen ensimmäinen kerta lähenee...

    • 1997

      kylläkyllä. ollaan sen kaa iha hyvis väleis edellee ja muuteki muistelemisen arvoista (;

    • paksun omaava.

      En muitele. Hieman hämmentävä kokemus nainen kaksi vuotta vanhempi teltassa järven rannalla, nainen teki aloitteen. Ensimmäinen naisen antama suuhun otto oli todela nautinnollinen, olin pyörtyä tunteesta. Rehevähkö estoton nainen joka ei ujostellut imi todeella taitavasti paljasta kaluani niellen kaiken. Se on ollut parhain suuhoito toitaiseksi. Häntä muistelen joskus.

    • iouyo

      Itse muistelen mieluusti, se oli asiaa! En tosin enää muista tarkasti, mutta oli kesä ja kesämökillä.

    • Anonyymi

      Eipä voi olla muistamatta.
      Pillu neitsyyden olin toki menettänyt 17v mun omalle miehelle.
      Mutta pylly neitsyyden menetin kahdelle nuorelle miehelle.
      Vaikka kuin kielsin niin mut otettiin vaan liha vartaaseen.
      Mieheni yllytti poikia naimaan.
      Nuoret miehet oli eka kertaa pillulla.
      Ei ollut hetkeäkään etteikö olis ollut kulli pillussa.

    • Anonyymi

      Ensimmäistä kumppania muistelen ihan lämmöllä, ensimmäistä kertaa en niinkään. Olin 20-vuotias ja kyseessä ensimmäinen poikaystäväni, joka 4 vuotta vanhempi. Neitsyyden menetys oli henkisesti minulle iso juttu erinäisistä syistä, mutta pelkäsin myös kipua, sillä immenkalvoni oli hyvin tiukka. Kahden kuukauden seurustelun jälkeen lopulta taivuin poikaystävän painostaminen jälkeen ja myös siksi, että neitsyys alkoi tuntua painolastilta, josta halusin eroon. Poikaystävä sanoi jotain, että "kerran se vain kirpaisee" ja että ekan kerran jälkeen seksi on helpompaa.

      Syy miksi en muistele ekaa kertaa suurella lämmöllä on lähinnä se, että näin jälkikäteen se tuntui ennemminkin pakolliselta toimenpiteeltä kuin rakastelulta, vaikka poikaystävä olikin minulle rakas. Makasin vatsallani, hän tuli sisääni takaapäin, ensimmäiset työnnöt sattuivat, sen jälkeen ei tuntunut oikein miltään. Muistan miettineeni, että tällaistako tämä on, tuntui kuin olisin ollut lähinnä joku panopuu.

      Toinen kerta sujui jo hieman paremmin ja pikkuhiljaa aloin myös itse nauttia seksistä. Seurusteltiin lopulta reilu vuosi.

    • Anonyymi

      Ensimmäistä kumppania ja meidän seksielämää muistelen lämmöllä, Itseasiassa asuimme jo yhdessä kunnes menetimme neitsyytemme toisillemme.

      Meillä oli vilkas ja monimuotoinen seksielämä kun se alkoi, olin itse 18 ja hän noin kolme vuotta nuorempi.

    • Anonyymi

      Pettymyksen päivä! Ei ollutkaan mitään ihmeellistä!

    • Anonyymi

      En muista pahalla mutta en hyvälläkään. Ihan neutraali. Muistan kyllä missä, koska ja kenen kanssa. Mutta aivan turha koko juttu ja typerä paikka ja turhan nuorena.

    • Anonyymi

      Siitä alkoi ikuinen riesa,sexsipakko!

    • Anonyymi

      No jaa, muistelen kyllä joskus, kuten joskus muitakin seksikumppaneitani.
      Sinkkuna ollessani joskus ihan silläkin, että saan siitä vauhtia masturboidessani.
      Vaikka ei mulla nyt exät jatkuvasti pyöri mielessä, sehän ei ole tervettäkään, mutta joskus tulle just joku seksitilanne mieleen ekan kumppaninkin kanssa. Miltä hän näytti ja miltä tuntui jne.

    • Anonyymi

      En muistele ekaa kertaa. Siitä on oikeastaan paha olla, mutta en todellakaan ajattele. Torjun ajatuksen. Siinä ei ollut mitään, mitä kaipaisin.

    • Anonyymi

      Aloitin seksielämän jo lapsena enkä oikein ole varma missä vaiheessa "poikuus" edes meni kun niitä samaa sukupuolta olevia kavereita ja kokemuksia oli niin paljon.

      Kieltämättä nyt aikuisena yksin runkkaillessa ajattelen aika usein noita lapsuuden kokemuksia. Varsinkin ennen murrosikää leikkikavereita löytyi todella helposti sekä omanikäisistä että isommista pojista. Kun karvat ryhtyivät kasvamaan ja siementuotanto alkoi, suosiokin kummasti laski.

      Kyllähän noita ensimmäisiä kokemuksia on aika kiimaista muistella ja samalla vetää käteen. Yhtä koviin orgasmeihin kuin lapsena ei vaan millään enää pääse. Kannattaa nauttia heti kun vehkeet lähtee toimimaan, sillä välttämättä myöhemmällä iällä ei seuraa enää helposti löydy.

    • Anonyymi

      Ei hirveesti halua muistella, kuitenkin muistan kaiken. Rukalla hiihtokeskuksen vuokramökissä kymmenkunta poikaa ja tyttöä meitä oli. Avonainen yläparvi, jossa patja. Siellä käytiin nussimassa toisten väkisinkin kuullessa kaiken ja kommentoidessa sekoillessaan alakerran takan ympärillä. Saunakin oli lämmitetty ja käyty. Oltiin alasti koko sakki aamuun asti. Silloisen eka poikaystäväni kanssa mentiin yläkertaan. Minua jännitti vaikka olinkin juonut rentoutuakseni.
      Menin selälleni ja poikaystäväni yritti nuolla minua aluksi, mutta pian kiimassaan kävi päälleni ja rynkytti ilman kortsua ja ruikkasi kaiken sisääni. Onneksi en tullut paksuksi.
      Yön aikana kävin kolmen eri pojan kanssa parvella. Sitä jyystämistä, mutta silloin käytettiin kortsuja.

    • Anonyymi

      Muistelen nykyään lähes päivittäin, olimme erittäin läheisiä ja teimme kaiken yhdessä.
      Harrastimme seksiä vasta kun muutimme yhteen, olimme yhdeksäntoista ja kuusitoista vuotiaita, meillä ei ollut kiirettä seksin kanssa mutta kun se alkoi niin se oli päivittäistä ja kokeilimme yhdessä kaikkea.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      73
      1575
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      97
      1143
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      30
      1030
    4. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      987
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      913
    6. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      904
    7. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      55
      839
    8. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      130
      811
    9. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      30
      808
    10. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      185
      770
    11. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      727
    12. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      674
    13. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      48
      668
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      615
    15. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      10
      615
    16. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      587
    17. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      86
      580
    18. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      568
    19. Miksi et voi avata...

      Meidän yhteyttä?
      Ikävä
      41
      520
    20. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      517
    Aihe