Muisteletko mielelläsi ensimmäistä kumppaniasi

Miettiväinen

ja neitsyyden "menetystä"? Vai onko se asia, jota et erityisesti halua ajatella tai muistella?

21

2343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eläkeläinen 70

      haluan ajatella ei se oikein epämiellyttävää ollut Olin esimmäistä kertaa miehen kan
      sa jolloin laukesin jatkan huomenna

    • nuorempi

      toisaalta muistelee, toisaalta ei
      itelläni se oli kokemuksena kuitenkin hyvä ja tuli sitten kun olin ite valmis. tosin ko. partnerin kanssa on välit tulehtunu nyt jo jonkun aikaa, itellä on ollu toinen tyttökin nyt jo muutaman kuukauden, vanhan kanssa ei oo tullu ees puhuttua. mutta siltikin huomaa välillä että kyllä sitä ensimmäistään muistelee, onhan se silti se ensimmäinen.

    • Vastaaja2

      Vaikea olla muistelematta, kun edelleen ollaan saman henkilön kanssa yhdessä. :D Ja ihan lämmöllä muistelen ja vaikka seurustelu suhde joskus päättyisikin niin varmasti lämmöllä muistaisin edelleen. Ei kaduta. :)

    • Haniliini

      Olen vielä saman kanssa, joka neitsyyteni sai, joten vaikeaa olla muistelematta. Hyvä kokemus oli, enkä kadu siitä mitään. Mies suhtautuu kyllä varmaan ekaan kertaani "rauhallisemmin" näin jälkeen päin tai muistelee sitä yhtenä sessiona muiden joukossa.

    • :))

      En muistele.. Ensimmäinen kerta oli kolme vuotta vanhemman lutkan kanssa kännissä sen kämpillä, suihinoton jälkeen nuorena ja aivan vitun tyhmänä paljaalla laitoin sisään vaikka ei todellakaan olisi kannattanut.. Onneksi kun vähän järkeä tuli niin älysi itsekkin miten vitun tyhmä oli ja huh säikähdyksellä selvittiin terve olen vielä molemmista päistä, testattu on ! Paikallinen lortto oli kyseesä siis joka pani kaikkea mikä liikkuu ja ei tykännyt ollenkaan kortsuista !

    • outolintu.,

      Oon varmaan melko erikoinen tapaus, kun en muista 1. yhdyntääni, eikä se johdu siitä, et olisin ollut kännis, en vain muista. Tiedän kyl suunnilleen ajankohdan, toki kumppanini, mut en muista ihan varmasti esim. sitä, kumman luona se tapahtui, tai missä asennossa olimme, jonkinlainen mielikuva mulla on, mut en voi olla varma. Sen sijaan 1. seksikokemukseni muistan hyvinkin, samaisen ihmisen kanssa harrastimme suuseksiä.

    • Kajana85

      Kyllä, mikäpäs siinä. Olin 17-vuotiaasta asti seurustellut muutamien poikien kanssa, pisimpään yli vuoden. Ei vaan tuntunut siltä, että olisi ollut halukas menemään yhdyntään asti, vaikka tehtiin kaikenlaista muuta. 24-vuotiaana päätin tehdä sen miehen kanssa, joka antaisi minun päättää etenemistahdista. Kolme kuukautta nukuttiin viikonloput yhdessä. Ihanan huomaavainen ja hellä, minä malttamattomampi. Yhdessä toista vuotta ja sitten erottiin ystävinä kumpikin tahollemme. Nyt kymmenien vuosien päästä meillä on alullaan jotain erityistä. Olemme tapailleet pari kuukautta ja edenneet halailun asteelle. Toinen ensimmäinen kerta lähenee...

    • 1997

      kylläkyllä. ollaan sen kaa iha hyvis väleis edellee ja muuteki muistelemisen arvoista (;

    • paksun omaava.

      En muitele. Hieman hämmentävä kokemus nainen kaksi vuotta vanhempi teltassa järven rannalla, nainen teki aloitteen. Ensimmäinen naisen antama suuhun otto oli todela nautinnollinen, olin pyörtyä tunteesta. Rehevähkö estoton nainen joka ei ujostellut imi todeella taitavasti paljasta kaluani niellen kaiken. Se on ollut parhain suuhoito toitaiseksi. Häntä muistelen joskus.

    • iouyo

      Itse muistelen mieluusti, se oli asiaa! En tosin enää muista tarkasti, mutta oli kesä ja kesämökillä.

    • Anonyymi

      Eipä voi olla muistamatta.
      Pillu neitsyyden olin toki menettänyt 17v mun omalle miehelle.
      Mutta pylly neitsyyden menetin kahdelle nuorelle miehelle.
      Vaikka kuin kielsin niin mut otettiin vaan liha vartaaseen.
      Mieheni yllytti poikia naimaan.
      Nuoret miehet oli eka kertaa pillulla.
      Ei ollut hetkeäkään etteikö olis ollut kulli pillussa.

    • Anonyymi

      Ensimmäistä kumppania muistelen ihan lämmöllä, ensimmäistä kertaa en niinkään. Olin 20-vuotias ja kyseessä ensimmäinen poikaystäväni, joka 4 vuotta vanhempi. Neitsyyden menetys oli henkisesti minulle iso juttu erinäisistä syistä, mutta pelkäsin myös kipua, sillä immenkalvoni oli hyvin tiukka. Kahden kuukauden seurustelun jälkeen lopulta taivuin poikaystävän painostaminen jälkeen ja myös siksi, että neitsyys alkoi tuntua painolastilta, josta halusin eroon. Poikaystävä sanoi jotain, että "kerran se vain kirpaisee" ja että ekan kerran jälkeen seksi on helpompaa.

      Syy miksi en muistele ekaa kertaa suurella lämmöllä on lähinnä se, että näin jälkikäteen se tuntui ennemminkin pakolliselta toimenpiteeltä kuin rakastelulta, vaikka poikaystävä olikin minulle rakas. Makasin vatsallani, hän tuli sisääni takaapäin, ensimmäiset työnnöt sattuivat, sen jälkeen ei tuntunut oikein miltään. Muistan miettineeni, että tällaistako tämä on, tuntui kuin olisin ollut lähinnä joku panopuu.

      Toinen kerta sujui jo hieman paremmin ja pikkuhiljaa aloin myös itse nauttia seksistä. Seurusteltiin lopulta reilu vuosi.

    • Anonyymi

      Ensimmäistä kumppania ja meidän seksielämää muistelen lämmöllä, Itseasiassa asuimme jo yhdessä kunnes menetimme neitsyytemme toisillemme.

      Meillä oli vilkas ja monimuotoinen seksielämä kun se alkoi, olin itse 18 ja hän noin kolme vuotta nuorempi.

    • Anonyymi

      Pettymyksen päivä! Ei ollutkaan mitään ihmeellistä!

    • Anonyymi

      En muista pahalla mutta en hyvälläkään. Ihan neutraali. Muistan kyllä missä, koska ja kenen kanssa. Mutta aivan turha koko juttu ja typerä paikka ja turhan nuorena.

    • Anonyymi

      Siitä alkoi ikuinen riesa,sexsipakko!

    • Anonyymi

      No jaa, muistelen kyllä joskus, kuten joskus muitakin seksikumppaneitani.
      Sinkkuna ollessani joskus ihan silläkin, että saan siitä vauhtia masturboidessani.
      Vaikka ei mulla nyt exät jatkuvasti pyöri mielessä, sehän ei ole tervettäkään, mutta joskus tulle just joku seksitilanne mieleen ekan kumppaninkin kanssa. Miltä hän näytti ja miltä tuntui jne.

    • Anonyymi

      En muistele ekaa kertaa. Siitä on oikeastaan paha olla, mutta en todellakaan ajattele. Torjun ajatuksen. Siinä ei ollut mitään, mitä kaipaisin.

    • Anonyymi

      Aloitin seksielämän jo lapsena enkä oikein ole varma missä vaiheessa "poikuus" edes meni kun niitä samaa sukupuolta olevia kavereita ja kokemuksia oli niin paljon.

      Kieltämättä nyt aikuisena yksin runkkaillessa ajattelen aika usein noita lapsuuden kokemuksia. Varsinkin ennen murrosikää leikkikavereita löytyi todella helposti sekä omanikäisistä että isommista pojista. Kun karvat ryhtyivät kasvamaan ja siementuotanto alkoi, suosiokin kummasti laski.

      Kyllähän noita ensimmäisiä kokemuksia on aika kiimaista muistella ja samalla vetää käteen. Yhtä koviin orgasmeihin kuin lapsena ei vaan millään enää pääse. Kannattaa nauttia heti kun vehkeet lähtee toimimaan, sillä välttämättä myöhemmällä iällä ei seuraa enää helposti löydy.

    • Anonyymi

      Ei hirveesti halua muistella, kuitenkin muistan kaiken. Rukalla hiihtokeskuksen vuokramökissä kymmenkunta poikaa ja tyttöä meitä oli. Avonainen yläparvi, jossa patja. Siellä käytiin nussimassa toisten väkisinkin kuullessa kaiken ja kommentoidessa sekoillessaan alakerran takan ympärillä. Saunakin oli lämmitetty ja käyty. Oltiin alasti koko sakki aamuun asti. Silloisen eka poikaystäväni kanssa mentiin yläkertaan. Minua jännitti vaikka olinkin juonut rentoutuakseni.
      Menin selälleni ja poikaystäväni yritti nuolla minua aluksi, mutta pian kiimassaan kävi päälleni ja rynkytti ilman kortsua ja ruikkasi kaiken sisääni. Onneksi en tullut paksuksi.
      Yön aikana kävin kolmen eri pojan kanssa parvella. Sitä jyystämistä, mutta silloin käytettiin kortsuja.

    • Anonyymi

      Muistelen nykyään lähes päivittäin, olimme erittäin läheisiä ja teimme kaiken yhdessä.
      Harrastimme seksiä vasta kun muutimme yhteen, olimme yhdeksäntoista ja kuusitoista vuotiaita, meillä ei ollut kiirettä seksin kanssa mutta kun se alkoi niin se oli päivittäistä ja kokeilimme yhdessä kaikkea.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      111
      8093
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      428
      7269
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      208
      5538
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      136
      4463
    5. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      82
      4421
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      99
      4331
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4042
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3720
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2590
    10. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      1
      2416
    Aihe