"Kyösti Kallion kasvatteja,
läpeensä syvällä, syvällä..."
Suomenhan piti olla sinivalkoinen ?
Am I right ?
Tulkaa järkiin, pitäkää pintanne.
KEPU vannoon natsismin
8
161
Vastaukset
- Oikeasti.
Keskustassa on kaikki ihmiset samanarvoisia väriin, uskontoon tai virka-asemaan nähden.
Keskusta on tavallisten ihmisten yhteisö.
Sisulla ja sydämellä Keskusta on paras.- Oikeasti.
Johtajamme Matti Vanhanen on koko kansan isähahmo.
Hän valaisee ajattelullaan puhtaasti suomalaisen sydämen.
Heil Vanhanen!
Keskusta on paras! - Mauri von Göbbels
Oikeasti keskustassa kaikki ihmiset ovat samanarvoisia, paitsi jotkut ovat enemmän samanarvoisia, riippumatta siitä oletko keskustalainen vai keskustalainen.
Koskas rupeatte hajottamaan kokoomuslaisten ikkunoita ( vrt "kuuluisa" kristalliyö ) ja milloin aloitatte polttamaan kirjastoista kirjoja, joissa on punaiset kannet?
Kai nyt sentään perustatte "uudelleenkoulutusleirejä" harhautuneille kaupunkien kasvateille, jotka eivät ymmärrä Santeri Alkion ja Tatu Vanhasen oppeja. Leirin portin päälle voi laittaa kyltin: "arbeit macht frei" tai jos saksan ymmärtäminen tuottaa vaikeiksia, "Lapioi paskaa, se vapauttaa"... - oikein.
Oikeasti. kirjoitti:
Johtajamme Matti Vanhanen on koko kansan isähahmo.
Hän valaisee ajattelullaan puhtaasti suomalaisen sydämen.
Heil Vanhanen!
Keskusta on paras!Mutta ota heil pois. Se on tuntematon käsite Keskustassa.
- Suomalainen Rotu
Oikeasti. kirjoitti:
Johtajamme Matti Vanhanen on koko kansan isähahmo.
Hän valaisee ajattelullaan puhtaasti suomalaisen sydämen.
Heil Vanhanen!
Keskusta on paras!Seuratkaamme nerokkaan Johtajamme, Nurmijärven vuolaana pulppuavan ajatusten lähteen, Kansakunnan Terävimmän Kärjen viitoittamalla tiellä.
Yhtenä Kansana, Yhtenä Rotuna. - Sitä teet.
Mauri von Göbbels kirjoitti:
Oikeasti keskustassa kaikki ihmiset ovat samanarvoisia, paitsi jotkut ovat enemmän samanarvoisia, riippumatta siitä oletko keskustalainen vai keskustalainen.
Koskas rupeatte hajottamaan kokoomuslaisten ikkunoita ( vrt "kuuluisa" kristalliyö ) ja milloin aloitatte polttamaan kirjastoista kirjoja, joissa on punaiset kannet?
Kai nyt sentään perustatte "uudelleenkoulutusleirejä" harhautuneille kaupunkien kasvateille, jotka eivät ymmärrä Santeri Alkion ja Tatu Vanhasen oppeja. Leirin portin päälle voi laittaa kyltin: "arbeit macht frei" tai jos saksan ymmärtäminen tuottaa vaikeiksia, "Lapioi paskaa, se vapauttaa"...Ho hoi.
- demokraatti
- Sisulla ja sydämellä Keskusta on paras. -
Kyllä te kepulaiset vielä jäljessä olette Aatun joukoista. Niillä oli paljon iskevämpiä iskulauseita. Halua, taipumusta ja intoa teillä kyllä olisi natsismiin, päästä pistämään muita kuriin ja järjestykseen ja demareita keskitysleireille, mutta se pitkä rähmälläänolo neukkuihin päin taisi tylstyttää terän kielestänne! Terästykää, ette muuten pääse tavoitteisiinne! - Mauri von G
Sitä teet. kirjoitti:
Ho hoi.
soittaa pianoa, suutani, puhelinta ja kampaakin...
Osaan lukuisia kieliä, suomea, ruostia sanskriittia, serbokroatiaa, esperantoa, mandariinikiinaa ja savoa.
Osaan karatea, JuJutsua, kendoa, nyrkkeilyä ja taekwondoa.
Osaan politiikkaa, puhua niin totta kuin osaan, vastaanottaa fakseja, valehdella eduskunnassa, ajaa ylinopeutta, ajaa autoa kännissä, osaan koplailla asioita.
Osaan ajaa kolmipyöräisellä, osaan lukea vain Ilkkaa, osaan juoda lasolia.
Osaan olla kepulainen...eikös?????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1462479Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot96994- 64871
- 60733
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18667Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637