Missä on IPUn oma politiikka?

Eikö olisi jo aika miettiä omaa sanomaa sensijaan että lähdetään kaikenlaisten haihattelijoiden kelkkaan myötäilemään niiden utopioita. Noilla nettiallekirjoituksilla emme saavuta mitään.
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"kysyn vaan"

Entäs, mitä ehdotat? Mikä sen sanoman pitäisi olla?

Olisiko allekirjoituksilla meritystä, jos ne kerättäisiin toreilla ja turuilla paperisena?

Äänestä
  • Ei ole. Ipulaisten pitäisi ehdottomasti tutustua perinteisiin talousoppeihin ja rakentaa oma linja niiden pohjalta. Netissä ja toreilla oleminen on turhaa ajanhaaskausta,mikäli ei käsitä perusasioita. Kirjastot ovat täynnä oikeaa tietoa ja netti vahingollista seurustelua jolla vedetään höplästä älykkäitäkin.
    Maailma on yksinkertaisempi kuin luulemmekaan. Kaikki uusi tai vanha ei ole totta. Joukossamme on suuri joukko rikollisia jotka varastavat jatkuvasti työmme tuloksia ja jopa työmme. Eduskunnassa ei ole meidän edustajia,siksi tällainen työ menee hukkaan.

    Äänestä

Kyllä Itsenäisyyspuolueella on ihan oma vahva sanoma. Kannatta lukea se ajatuksella.
.
Itse ymmärrän sen sanoman niin, että puolue on EU:n liitymisestä asti nähnyt sen mielettömyyden. Siitä lähtien se on vakaasti ajanut eroa siitä.
Ei ole käännetty takkia eikä muutettu suuntaa, vaan vakaasti pidetty sama linja. Mutta pienpuolueena sillä on ollut vaikeudet päästä julkisuuteen. Ja kun Eduskunta/hallitus/pääpuolueet pääsevät puoluetukien ja median armollisella vaikutuksella näkyviin, niin IPU on jäänyt varjoon. Ja mikä tärkeintä, sitä ei suurin surmin halutakkaan päästää julkisuuteen. Ainut totuuden ja rehellisyyden puolue.

Tietysti joukkoon mahtuu kaikenlaista mielipidettä ja kaikenlaisia ihmisiä. Puheenjohtaja on vetänyt samaa linjaa koko ajan. Eikö se kelpaa suomalaisille?
Eikö kelpaa Suomen itsemääräämisoikeus omista asioista?
Tämä on suuri asia, Suomen itsenäisyys!
Eikö nyt ole nähty, mitä rajojen aukeneminen tuo?
Eikö ole nähty EU-maiden tavat?
Eurooppa, me ollaan Euroopassa, ei meidän tarvitse kumartaa muita maita. Me SUOMI ollaan erityin maa, Euroopassa ja koko Maailmassa.
Suomalaiset, meillä on oma identeettimme, sukupolvesta toiseen. Pidetään se vielä, silti voimme olla eurooppalaisia, koska olemme euroopassa.
Suomen Itsenäisyyspuolue kunniaan! Ja sen mukana yhteistyö yhdistys Senioripuolue ry.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyn vaan kirjoitti:

Eikö olisi jo aika miettiä omaa sanomaa sensijaan että lähdetään kaikenlaisten haihattelijoiden kelkkaan myötäilemään niiden utopioita. Noilla nettiallekirjoituksilla emme saavuta mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu