Tukeeko pääministeri Vapaavuorta?

Ulkomailla olisi jo toimittu.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

.
Käteinen pakoilee myös vastuutaan niinkuin puolueen periaatteisiin kuuluu.
Saivat taas lisää työttömiä joita voi sitten syyllistää työttömyydestään ja leikata sitten niiden avustuksia.
.

Äänestä

Kun mitään ei tee ei tule virheitä. Sitten kun tekee tulee heti virheitä. Käteinen tietää teoriassa mutta ei käytännössä kun ei löydy tekijöitä. Puheet ei riitä.

Äänestä

Media-Katainen kertoo vain kauniita asioita, muut kertovat huonot asiat. "Vastuunkanto", "oikeudenmukaisuus", "hyvinvointi", "työllisyys"...

Pavlovin koirat-testissä koiralle opetettiin temppu, jossa kellon kilahtaessa kielelle putosi lihalientä. Näin koira saatiin assosioimaan kellon kilahdukseen positiivisia asioita.

Kauniiden asioiden avulla äänestäjä assosioi Kataisen positiivisiin asioihin, ja Katainen saa vaaleissa paljon ääniä jotta pääsee edistämään kansan hyvinvointia, joka tapahtuu Kataisen mielestä oikein pelkästään yritysten hyvinvointia edistämällä.

Katainen siis oikeasti on sitä mieltä, että ei tarvitse muuta kuin edistää yritystoimintaa. Katainen lausuu kauniita asioita siksi, että hänen mielestään äänestäjät eivät ymmärrä omaa etuaan. Äänestäjät eivät ymmärrä yhteiskunnan johtamista niin hyvin kuin Katainen, siksi Katainen on pakotettu valkoisiin valheisiin.

"Äänestäjät, he eivät ymmärrä kansanedustamisen hienouksia&yksityiskohtia, tämä ymmärtämättömyys oikeuttaa minut valehtelemaan heille", kulkee Kataisen ajattelu.

Äänestäjät eivät ymmärrä sitä faktaa, että pelkästään yritystoimintaa edistämällä asiat hoituvat parhaimmiten. Siksi Media-Katainen luettelee kauniita asioita mediassa, hän siis estää meitä äänestäjiä käyttäytymästä väärin.

PALJON PAREMMAT PERUSTELUT kuin p*rsereikä tai a**stappi. Tai Saa*ana.

KUNNON PERUSTELUT ovat tie jolla Kokoomus saadaan pois vallasta, eikä mikään törky. Me elämmä Tietoyhteiskunnassa, Tieto ei ole vielä päässyt eduskuntaan asti.

Olin minäkin katkera monta vuotta, sitten tajusin että katkeruus vaan haittaa ymmärtämistä. Tajusin että katkeruuden hallinta ja katkeruuden sivuuttaminen on tie ymmärrykseen ja viisauteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katainen esiin kirjoitti:

Ulkomailla olisi jo toimittu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu