Ei Suomessa nykyisellä toimintaperiaatteella nuo valtion omistamat yritykset tulee menestymään kun ei käytetä mitään koulutettuja, taitaavia henkilöitä.
Valtion omistamissa yrityksissä melkein kaikki päälliköt ja itsestään selvänä myös nuo esimiehet ovat entisiä yksinkertaisia duunareita, jotka eivät edes ole kyenneet lähtemään opiskelemaan tai jos joskus ovat lähteneet, sitten heillä ei ole ollut kykyä, kestävyyttää viedä nuo opinnot loppuun asti.
Jos näillä päälliköillä ei edes ole ollut kykyä tehdä omia opintoja loppuun asti, millä lailla he sitten pystyvät vetämään niissä isoissa valtion omistamissa yrityksissä vaativia projekteja, edes puhumatta siitä, että heillä olisi myös mitään käsitystä talouselämän teorioista, kehityksestä etc.
Ja he ovat niitä erittäin isopalkkaisia päälliköitä, esimiehiä, jotka eivät tee mitään ja joillakin enimmäkseen työajasta kulkee kotona vaimonsa ja lapsien kanssa.
Ei ihmettä ettei Suomi saa isoja kansainvälisiä tilauksia kun ei edes ole päteviä henkilöitä hoitamassa näitä töitä.
Suomelle ei isoja tilauksia
Miksi??
1
119
Vastaukset
- Kakarat2
Stupido! Juurihan Suomi tyrmäsi suuren tilauksen. Ei tänne märkäkorvien kannata kirjoitella. Ime vaan vielä tuttia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741