Kauas

Kahden viikon päästä lähden kauas,niin kauas ettei siellä ole ryssiäkään,en näe yhtään ryssää enkä kuule yhtään molotusta eikä ryssä haise vieressä. Mahtavaa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Turha luulo rikkaisiin ry55iin törmää nykyisellä melkein missä vain. Yhden varman paikan voin neuvoa, jossa ehkä et ry55iin törmää, nimittäin Kalaharin autiomaa.

Äänestä
  • Itse olen käynyt kaukana ja lähellä, monta monta matkaa kymmenen vuoden aikana ja en melkein tiedä enää, missä ei voi törmätä venäläisiin. Heitä kyllä riittää maailman joka kolkalle ja heillä on rahaa ja he antavat sen näkyä toisin kuin tavan suomalainen turisti.

    Äänestä

Tyovat rahaa Katalaisen rahakirstuun

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eko8 kirjoitti:

Kahden viikon päästä lähden kauas,niin kauas ettei siellä ole ryssiäkään,en näe yhtään ryssää enkä kuule yhtään molotusta eikä ryssä haise vieressä. Mahtavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu