Uudenvuodenjuhla SVT vs YLE

En tiedä, kuinka suurella panostuksella tv-yhtiöt ovat mukana vuoden vaihtumisen tv-ohjelmassa, mutta kun nyt katselen Femiltä SVT Worldin lähetystä Ruotsin uuden vuoden showsta ja vertaan sitä Suomen vastaavaan, niin pakko on sanoa, että on kuin vertaisi euroviisuja lähiöbaarin karaokeen.

Ruotsissa osataan tehdä konsertti laadukkaasti, Suomessa näköjään ei.
5109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ettei nyt jäisi aivan väärää käsitystä, niin kritiikkini koskee enimmäkseen esityksiä ja pienemmältä osalta tv-toteutusta.

Äänestä

------totetuksen käsikirjoitushan ja kohderyhmä oli ihan erinlainen,,,,,,ei niitä oikein
voi verrata keskenään.Bändi ja Johanna Försti on ihan kovaa tasoa....mitä
pohjoismaista löytyy. Miksaus vähän pielessä,,,,voc.ääni liian edessä.

Oon nähnyt parempaakin Ruotsista......nuori ooppera tyttö parasta......
muuten samat vanhat artistit.Ei mitään uutta. Tää on vain mielipide.

Äänestä

Minäkin katselisin, mutta tänne Itä-Suomeen SVT:n ohjelmia ei ole katsottu aiheelliseksi levittää. Saamme verorahojemme vastineeksi sen sijaan teksti-tv:tä.

Äänestä

Ennen uuden vuoden showta YLE näytti meille Väinö Linnan "Täällä Pohjantähden alla". Todella viihdyttävää! Oikea uuden vuoden ilopilleri!

Kyllä YLE tietää, miten juhla rakennetaan.

Äänestä
  • Vieläpä Koivuhalon version.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jbcvjhxv kirjoitti:

En tiedä, kuinka suurella panostuksella tv-yhtiöt ovat mukana vuoden vaihtumisen tv-ohjelmassa, mutta kun nyt katselen Femiltä SVT Worldin lähetystä Ruotsin uuden vuoden showsta ja vertaan sitä Suomen vastaavaan, niin pakko on sanoa, että on kuin vertaisi euroviisuja lähiöbaarin karaokeen.

Ruotsissa osataan tehdä konsertti laadukkaasti, Suomessa näköjään ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu