EU TUHOAA SUOMEN
toimintaan???
656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/118109-suomalaiskonkari-kauhistui-”eu-kaappaa-vallan”
Talouskurisopimus hyväksyttiin 18 joulukuuta, lahja kansalle?
Väyrynenhän jo ajoi Suomen eroa eu:sta, viisas mies.
Tämä "viisas mies" esitti myös Suomen liittymistä Venäjä, Valko-Venäjän ja parin muun valtion liittoon! Sitten parin päivän päästä hän sanoi, että ei halua Suomen eroavan EU:sta.
Kyllä Paavo Vladimirov Väyrynen on oikein Viisas mies. Tulee oikein mielee Aapelin Siunattu Hulluus, siinäkin kysyttiin: "Oletko sinä koskaan nähnyt oikein viisasta miestä?"
Väyrynen vastusti Suomen huonoa EU-sopimusta vuonna 1994. Ylivoimaa vastaan. Loppuun saakka. Sitkeä mies, Paavo. Väyrynen varoitti Emusta ja eurosta. Väyryselle naurettiin. Nyttemmin Väyrysen ennustukset ovat käyneet kaikki toteen. Viisas mies, Paavo.
Voimmeko samalla päättää yhdeksän metrin korkuisen ja lasinsiruilla päällystetyn muurin rakentamisesta rajoille?
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=1&id=6261
Euro romahtaa- siirrymme parempaan aikaan. lukekaa.
ETA-sopimus takaa samat oikeudet kuin eu:kin, mutta on paljon
halvempi ratkaisu, euron pönkitys jää pois, oma raha tarvitaan.
Googleta- euroopan talousalue, niin tiedät.