Pianonsoitonopetusta?

Osaisiko joku suositella lapselle mukavaa ja osaavaa pianonsoitonopettajaa? Vai onko tämä aivan väärä foorumi kysellä sellaista?
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa ottaa yhteyttä musiikkiopistoon. He ehkä osaavat suositella esim. jotakuta entistä oppilasta.

Äänestä

Terve!

Miksei suoraan musiikkiopistoon?

Pistäppä lapses pääsykokeeseen ens syksyllä. Sitä ennen on myös "Tule ja Tööttää" konsertti jonka jälkeen saa myös kokeilla itse soittimia.

Lisää: hymo.fi

P.s. itse oon kuudetta vuotta musiikkiopistossa. Jos pianoa meinaa lapsesi soittaa niin kysykää jos pääsis Maijalle! On paras ope koko opistolla!

Äänestä

Piltille kannattaa hankkia mieluummin viulu.

Se raastaa naapurien hermoja vielä paremmin kuin jatkuva pimputtelu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seijasaila kirjoitti:

Osaisiko joku suositella lapselle mukavaa ja osaavaa pianonsoitonopettajaa? Vai onko tämä aivan väärä foorumi kysellä sellaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu