Muslimiveljeskunta soluttautunut Obaman hallintoon

dsfsdf

4

249

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 15+2

      No eipä tuo yllätys ole, sillä Obama on henkilö, joka ihailee suuresti islamia.

    • höhöö

      Tallaista rauhan miestä ja hallitsijaa USA tukee miljardeilla USD.

      Egyptin presidentti Mohammed Mursin lausuntoja vuonna 2010 on tarkastellut MEMRI (Lähi Idän Median Tutkimusinstituutti):

      ”Tarpeettomat (Israelin ja palestiinalaisten väliset) neuvottelut ovat ajan ja mahdollisuuksien haaskausta.”

      ”Sionistit pelaavat aikaa voittaakseen uusia tilaisuuksia, samalla kun palestiinalaiset, muslimit ja arabit menettävät tilaisuuksia, eivätkä he saa siitä mitään. Me näemme, miten tämä unelma on hajottanut. Tämä unelma on aina ollut illuusio. Sittenkin on palestiinalaisia, jotka virheellisesti uskovat saavansa jotain vihollisiltaan..”

      ”Ei kukaan järkevä ihminen odota mitään tuloksia tällä tiellä. Joko hyväksyt kaiken, mitä he vaativat, tai seurauksena on sota. Vain tätä Palestiinan maan miehittäjät ymmärtävät – nuo verenimijät, jotka hyökkäävät palestiinalaisten kimppuun, nuo sodanlietsojat, apinoiden ja sikojen jälkeläiset.”

      ”Täytyy olla aseellinen vastarinta Palestiinan maalla noita rikollisia sionisteja vastaan, jotka hyökkäävät palestiinalaisten ja Palestiinan kimppuun. Tulee olla poliittinen ja taloudellinen vastarinta boikotin kautta, sekä taistelijoiden tukemista. Muslimien ja arabien tulee harjoittaa tätä Palestiinan ulkopuolella. Heidän tulee tukea taistelijoita ja ahdistaa sionisteja, missä he ovatkin. Ei yhdenkään arabi- tai muslimikansan tai hallituksen tule olla missään tekemisissä heidän kanssaan, vaan heitä tulee painostaa, heille ei tule antaa mitään mahdollisuutta, eikä heitä tule päästää yhteenkään arabi- tai muslimimaahan. Heidät tulee ajaa ulos maista.”

      ”Sionisteilla ei ole mitään oikeutta Palestiinan maahan, eikä heille ole paikkaa Palestiinan maalla. Mitä he ottivat 1947-1948 on puhdasta riistoa, ja se mitä he tekevät nyt on sitä samaa. Emme millään muotoa hyväksy ”vihreää linjaa”, sillä Palestiinan maa kuuluu palestiinalaisille eikä sionisteille.”

      ”Kaikki yhteydet on katkaistava tähän ryöstelevään rikolliseen yhteisöön, jota amerikkalaiset tukevat aseillaan kuten myös omilla ydinaseillaan, joiden olemassaolo on hyvin tunnettu. Se johtaa heidän tuhoamiseensa.”

      ”Jihad (Pyhä sota) on tiemme ja Koran on perustuslakimme.”

    • ......

      http://muslimbrotherhoodinamerica.com/

      Tässä 10-osainen videosarja, jossa kerrotaan, kuinka Muslimiveljeskunta on soluttautunut USA:n politiikkaan. Soluttautuminen tapahtui jo Bill Clintonin ja George W. Bushin aikoina, joten Obaman hallinnon(kin) soluttaminen ei ole mikään yllätys.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe