Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Niin selvää pässinlihaa...

Tietokoneella katotaan niin illalla kuin päivälläkin minkälaisella rivillä ei tule voittoja enempää kuin 50 centtiä johonkin riviin veikkaat miten tahansa. Jos jossain rivissä 6-tasolla kolme ensimmäistä numeroa on täysin oikein on rivi sellainen, että loput on joko vierestä tai esim. 60:llä alkavat numerot kokonaan pois. Tätä on niin kauan seurattu ja aina menee näin. 7-tasolla on puolestaan 4 oikein ja loput vierestä tai sarjat kokonaan pois.

Tietokonetta käytetään hyväksi molemmissa arvonnoissa ja pallot laitetaan illalla tulemaan ihan niin kuin valvoja haluaa eikä voittoja tuu. 25 riviä 6-tasoa - kolmessa 3 oikein.
15166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

On huomattu.

Äänestä

Eipä tuu vastausta suoraan kysymykseen!


Lupaavat 48 tunnin sisällä vastauksen kysymyksiin. Eipä tule! 3-4 päivää on kulunut. Siinä niillä onkin miettimistä, mitä vastaavat. Odottelen vielä hetken ja sitten lähtevät esimerkit eteen päin.

Taas vierestä viedään ja kaikki ne numerot, mitä ei ryhmämme pelannut. 9-28 välin numerot on nyt poistettu kokonaan.

Lotto on ihan samalla tavalla. Jättipottia kasvatetaan. Ei mukamas tuohon määrään satu yhtää 7 oikein.

Äänestä
  • Olisko etsineet yhtä jolla 7 numeroa kupongissa jollasia ei muilla.

    Äänestä

  • vaikee löytää kirjoitti:

    Olisko etsineet yhtä jolla 7 numeroa kupongissa jollasia ei muilla.

    Vähän tuon suuntaisia ajatuksia tulee mieleen, mutta voiko olla niin, että pelaajat

    taktikoivat, ja keskittävät pelaamisen "jättipottiviikolle" Siitäpä taas johtuu ettei osumia

    tule. Toisaalta ohje keskittää pelaaminen jättipottiviikoille, mutta mikä on se jättipotti?

    Jotenkin tuntuu, että vähintään 10 miljoonaa oltava jotta voidaan puhua jättipotista.

    Kuinka paljon yli peruspotin 1,5 miljoonaa on mentävä, jotta potista tulee "jättipotti"

    Ehkäpä pitää ajatella, että käsite jättipotti vain markkinamiesten kikka.

    Viralliset säännöt eivät tunne tuota käsitettä, on vain tietyt kertymissäännöt.

    Äänestä

kokeilee itse tehdä rivi eritavoin esim pukeutua huoraksi kun lähtee laittamaan riviä R-kioskille.

Äänestä
  • sun ei varmaan tarvi pukeutumisella viestittää 'ammattiasi'.... sen huomaa muutenkin.

    Äänestä

Onnistuiko?

Äänestä

Eilen oli hauskin rivi. About 8 numeroa VIEREEN. Kyllä huomaa tyhmempikin jo huijauksen tässä.

Äänestä

Oliskohan siltä arpoja-valvojalta unohtunu laittaa sinne aparaattiin melkein kaikki alkupään pallot tonne 22 asti - siltä vähän tuntuu kun ei ollut kuin 2 numeroa ennen 22?

On taidettu alkupäätä pelata tosi paljon ja vaarassa on ollut, että tulee jopa voittoja. Mutta ei tullut. Loppuosan numerot meillä menivät 7 ja 8-tasoissa ihan oikein 4 kpl mutta kun alkupää ja 10-22 oli pois niin eihän siitä mitään saa. Näinhän se menee- AINA- Olis tullut aika montakain 7-oikein tulosta.

TIETOKONE KATSASTAA KUN PELATUT RIVIT KÄYTÖSSÄ ENNEN ARVONTAA.

MUKA OIKEE JA REHELLINEN ARVONTA!

Jos sulla on joku tilaisuus, jossa suoritetaan arvonta osallistujien kesken niin voitko etukäteen katsoa, ketkä sinne ovat osallitusneet? Ihan sama juttu tässä.
Vaikka kuinka väitetään, että kukaan ei niitä pelattuja rivejä ennen näe eikä katso niin kyllä silmä kertoo toista ja ainakin on mahdollisuus, että niitä tarkistetllaan jollain tasolla ja niin ei voi olla.

Äänestä

Kaikessa missä iso raha liikkuu on mukana huijausta.Tälläisten ihmisiltä rahaa huijaavat yhtiöt ovat sairastuneet härskiin röyhkeään ahneuteen.
Mistään reilusta pelistä ei ole kysymys.Reilupeli kai toisi näille ahneille yhtiöille liikaa tappiota.Toisaalta voi tässäkin tapauksessa miettiä sitä.
Kumpi on tyhmempi, huijattava, vai huijaaja?Joka tapauksessa omalta kohdaltani voin sanoa.
Ennen laitoin rahojani veikkaukseen ja uskoin maailmassa olevan edes hitusen moraalia ja rehellisyyttä.Sain pettyä pahasti vuosi toisensa jälkeen.Sain huomata ne huijaustaktiikat, joista tässäkin ketjussa puhutaan.
Ne rahat olen laittanut nyt tarkoituksella itselleni sivuun.
Muutaman vuoden päästä minulla on ihan oikea jättipotti odottamassa.
Niitä rahoja ei saakaan enää koskaan veikkaus hähää!
Tuo huijaaminen nosti niin ison inhon kaikkea epärehellistä nykybisnestä kohtaan, että olen päättänyt, etten vaivoin hankkimiani rahoja huijareille anna!
Sitäpaitsi, tässä maailmassa on selkeästi jonkinlainen henkivaltojen taistelu.
Näkee kuka hallitsee maailman rahavaroja.Eli kuka rikastuu ja kuka pysyy köyhänä.
Raha menee aina rahan luokse.Sinne missä sitä on jo ennestään riittävästi.
Lotto ja veikkausvoittoja, ei tunnu koskaan saavan ihkaoikeat persaukiset, jotka ottavat riskejä ja kokeilevat onneaan viimeisillä euroillaan.Vaikka näkevät viikosta toiseen, ettei tälläisillä
peleillä koskaan tärppää.Siinä alkaa jo mielenterveys olemaan koetuksella.
Vaikka sijoittamine on vapaaehtoista.Silti tämä on niin moraalitonta menoa, johon jonkun pitäisi puuttua.

Äänestä

Veikkauksella on päätetty, että ne reppanat, jotka pelaavat 50 sentin panoksella, eivät tarvitse voittoa. Pelaa euron panoksella, niin johan alkaa tulla rahaa!

Äänestä
  • Joo maximissaan jotain 10-20 egua siinä ne veikkauksen voitot!

    Äänestä

Ja sama jatkuu koskien alkupäätä - nyt oli laitettu jopa 10 11 12 sinne ennen sitä 22 mutta 1-10 jälleen kaikki pois.vi

Äänestä

Ei ole huijausta! Voitin viikko sitten 5000€ (10 tasolla 9 oikein) Sitä ennen on mennyt yli vuosi että en ole voittanut juuri mitään murutakun niitä euron voittoja.

Ei lotossa ja kenossa katsos voita ihan joka kierros. Vaaditaan kärsivällisyyttä. Todennäköisyydet voittoihin ovat aika pieniä. Tuskin on mitään huijausta, koska rahaa tulee veikkaukselle ilman sitäkin.

Äänestä
  • Joo eihän noissa huijausta ole, todennäköisyydet ratkaisevat miten osumia tulee.

    Toinen puoli asiaa on mitä niille osumille halutaan maksaa voittoina.

    Siinä tapahtuu pahin epäkohta, palautus on pelaajalle huono, vaikka puhuvat

    tietystä keskimääräisestä palautusprosentista, niin silti.

    Lisäksi kenossa ei julkaista edes voitonjakoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


25 riviä kirjoitti:

Tietokoneella katotaan niin illalla kuin päivälläkin minkälaisella rivillä ei tule voittoja enempää kuin 50 centtiä johonkin riviin veikkaat miten tahansa. Jos jossain rivissä 6-tasolla kolme ensimmäistä numeroa on täysin oikein on rivi sellainen, että loput on joko vierestä tai esim. 60:llä alkavat numerot kokonaan pois. Tätä on niin kauan seurattu ja aina menee näin. 7-tasolla on puolestaan 4 oikein ja loput vierestä tai sarjat kokonaan pois.

Tietokonetta käytetään hyväksi molemmissa arvonnoissa ja pallot laitetaan illalla tulemaan ihan niin kuin valvoja haluaa eikä voittoja tuu. 25 riviä 6-tasoa - kolmessa 3 oikein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu