Mitä oikeasti kulisseissa tapahtuu...kansa kysyy?

Jsvp

iso_porilainen 11.Elokuu, 2004 kirjoitti promenaadilla seuraavaa!

Tässä hyvä keskustelu aihe Porista!

SUURI KUPLA PUHKESI ALLE KAHDEN VIIKON!!!!!!!!!
Ex kaupunginjohtaja antoi heinäkuun lopussa haastattelun, jossa hän kehui Porin taloudellista tilaa ja kertoi jättävänsä tehtävät uudelle kaupunginjohtajalle hyvillä mielin.

Tämän päivän SK:ssa kerrotaan totuus:
- järkyttäviä budjettiylityksiä
- järkyttäviä tappiokirjauksia tulossa
- verokertymien dramaattisia pienennyksiä tulossa

TÄMÄKÖ ON SITÄ DEMARIEN YHTEISTEN ASIOITTEN HOITOA??
Kertokaa nyt ihmeessä, millä näytöillä tätä toveriporukkaa pidetään vallassa vuosikymmenestä toiseen?

Annetaan nyt hyvät porilaiset mahdollisuus jollekin muulle vaihtoehdolle seuraavissa kunnallisvaaleissa.

Tämä demariporukka on nyt syönyt veroäyrin korotuksestakin tulleet lisätulot ja seuraava korotus on varmasti jo mietinnässä.

Kommentti: Tuo Porin kaupungintalo on sitten erikoinen paikka...lehdissä on kehuvia ja mairittelevia juttuja ja sitten ne kaikki harhat myös ammutaan lehdistön toimesta jyrkästi alas!

Porissa on taistelu vallasta ja TODELLISTEN arvojen puolesta...vai pelkästään vallasta?

Vaalit lähestyy ja vaalivalheet...

Jsvp

0

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        239
        2729
      2. Et taida paljoa

        treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
        Ikävä
        101
        1144
      3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

        Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
        Ikävä
        122
        1098
      4. Oikea kaste on syntisten kaste

        Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
        Kaste
        58
        1005
      5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
        Kaste
        153
        1002
      6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

        Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
        Kaste
        717
        917
      7. Mitä toivoisit

        Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
        Ikävä
        63
        851
      8. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        41
        837
      9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
        Maailman menoa
        238
        825
      10. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        129
        814
      Aihe