8 minutes in hell. You Tubelta.
TIEDOKSI...
17
139
Vastaukset
- spällymälöö
Hyvä että unohdit linkin. Muuten olisin ikävystyneenä katsonut ja tuhlannut kahdeksan hyvää minuuttia aivan turhan.
Jahven kannattaisi käydä pari johtamiseen liittyvää kurssia jossain korkeakoulussa, sillä juuri kaikkein surkeinta johtamista on hallita alaisiaan pelolla.
Sinun seurassa 8 minuuttia varmaan tuntuiski ikuisuudelta helvetissä.
- --..--
Kiitos samoin.
- @böljäke
mitään hel-vet-ti-ä ei edes ole olemassa, joten ei siellä kukaan ole oikeasti ollut.
Kyllähän sen on oltava olemassa. Miksi muuten nimenomaan uskovaisia kyörättäisiin sinne tutustumiskäynneille harva se yö?
kekek-kekek kirjoitti:
Kyllähän sen on oltava olemassa. Miksi muuten nimenomaan uskovaisia kyörättäisiin sinne tutustumiskäynneille harva se yö?
Niin, kiihkouskovaisia denialisteja, joiden höpinät eivät kiinnosta apsoluut ketään.
Fundikset tavallaan kuvaavat Jeesuksen idiootiksi, kun Jesse ei koskaan ikinä milloinkaan vie Helvettiin ateisteja, agnostikkoja tai liberaaliteologeja, joiden raportointia oikeasti kuunneltaisiin ja joista suurikin herätys voisi saada alkunsa.- @böljäke
kekek-kekek kirjoitti:
Kyllähän sen on oltava olemassa. Miksi muuten nimenomaan uskovaisia kyörättäisiin sinne tutustumiskäynneille harva se yö?
>>Kyllähän sen on oltava olemassa. Miksi muuten nimenomaan uskovaisia kyörättäisiin sinne tutustumiskäynneille harva se yö?
- Juup
RepeRuutikallo kirjoitti:
Niin, kiihkouskovaisia denialisteja, joiden höpinät eivät kiinnosta apsoluut ketään.
Fundikset tavallaan kuvaavat Jeesuksen idiootiksi, kun Jesse ei koskaan ikinä milloinkaan vie Helvettiin ateisteja, agnostikkoja tai liberaaliteologeja, joiden raportointia oikeasti kuunneltaisiin ja joista suurikin herätys voisi saada alkunsa."Niin, kiihkouskovaisia denialisteja, joiden höpinät eivät kiinnosta apsoluut ketään."
Niin, evokkiin uskovien pitää olla kyllä aika isoja denialisteja, kun luomisen kieltävät. - mdma
Juup kirjoitti:
"Niin, kiihkouskovaisia denialisteja, joiden höpinät eivät kiinnosta apsoluut ketään."
Niin, evokkiin uskovien pitää olla kyllä aika isoja denialisteja, kun luomisen kieltävät."denialisteja"
Osoita yksikin havainto jonka ns. evokit kieltävät. - mdma
mdma kirjoitti:
"denialisteja"
Osoita yksikin havainto jonka ns. evokit kieltävät.Täsmennys: yksikin luotettava ja puoluettomasti todistettu havainto.
- mdma
mdma kirjoitti:
Täsmennys: yksikin luotettava ja puoluettomasti todistettu havainto.
Kiitos täsmennyksestä. Tee se kuitenkin jatkossa jollain muulla kuin käyttämälläni nimimerkillä.
Juup kirjoitti:
"Niin, kiihkouskovaisia denialisteja, joiden höpinät eivät kiinnosta apsoluut ketään."
Niin, evokkiin uskovien pitää olla kyllä aika isoja denialisteja, kun luomisen kieltävät.Neiti ei nytkään ymmärtänyt. Jos rakas Jeesuksesi edes yhden kerran veisi Helvetti-käynnille muita kuin teitä hyödytöntäkin hyödyttömämpiä kretufundiksia, esimerkiksi tämän palstan ahkerimmat evokit, Luominen saattaisi alkaa tuntua uskottavammalta.
Mutta ei; Jeesus haluaa että me tongimme fossiileja fossiilien perään ja teemme niistä sen vääjäämättömän johtopäätöksen, että Luominen on satua johon vain höperöt uskovat.
- kretarded
Olipa sairasta. No, mitäpä muuta voi odottaa fundiksilta, joiden Jumala yksiselitteisesti ON sairas.
- siitä niin
Miksi poiketa heIvetissä kun tarjolla on kahdeksan minuutin matka Nooan arkissa? Tämä on lisäksi niin vanha juttu että sen uskoisi edustavan aitoa amerikkalaishenkistä kreationismia.
http://www.youtube.com/watch?v=2M6VKgyz8eI Videon perusteella (vähän kökkö kauhuelokuvanpätkä) hellvetti on sarjamurhaajan kidutuskammio.
Koska Raamatun mukaan helvetti on se paikka johon pirukin heitetään kitumaan, filmin syyllinen eli sarjamurhaaja ei voi olla piru.
Epäilenkin hellvetti-nimisen kidutuspaikan kiduttajiksi Isää Poikaa ja Pyhää Henkeä, sekä heidän jättimäistä enkel'armeijaansa, lisäksi heidän apunaan saattaa olla epälukuinen joukko uskovaisia :-D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 814492
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1214157Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀404104BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1693271Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome592600Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582577Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main352552- 1722522
Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?682449Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik432132