Ryhdyn vastuuliseksi

ja lupaan luopua kaikista palkkatuloistani, jotka menevät yli 100 000 euron vuodessa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et siis ole kokoomuslainen,sillä heillä ei ole moiseen "varaa" ... hahahhahha

Äänestä

Pistän paremmaksi ja lupaan antaa köyhien ruoka-apuun kaikki palkkatuloni, jotka menevät yli 30 000 euron vuodessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


8+1 kirjoitti:

ja lupaan luopua kaikista palkkatuloistani, jotka menevät yli 100 000 euron vuodessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu